Otázka na tému Starostlivosť o detský chrup

Dcérke sa na ďasienku urobila fistulka s bielou hlavičkou...

Dobry den, chcela by som sa opytat ako postupovat s dcerkou. Ma dva roky a na dasienku sa jej urobila fistulka s bielou hlavickou. Tvrdi ze ju to neboli ani ked jej to stisnem no dost ma to znepokojuje. Je mozne to nejak vyliecit doma bez navstevy u lekara? Mala ma totiz paniku z lekarov a u zubara by pusinku neotvorila a nechcem to robit nasilu aby nemala dozivotnu paniku zo zubarov ako mam ja.

Odpoveď

Dobrý deň,

Vzhľadom na to, že to môže byť množstvo odlišných stavov, bolo by lepšie, ak by ste navštívili stomatológa. Ak sa dcéra bojí ošetrenia, kúpte si v obchode s dentálnymi pomôckami zubné zrkadielko a hrajte sa doma na zubára. Najprv ona, potom Vy. Rozhodne však nič nerobte nasilu. Niekedy má úplata u detí väčšiu hodnotu ako hodinové rozhovory. Je to smutné, ale taká je realita. Sám som násobný otec, viem o čom hovorím. Hlavne si vyberte normálneho stomatológa, ktorý na ňu bude mať čas.

Návrat

Súvisice otázky s témou Starostlivosť o detský chrup

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Starostlivosť o detský chrup, skúste vyhľadávanie s výrazom Starostlivosť o detský chrup v našej zubnej poradni.

Štítky