Otázka na tému Endodoncia

Je na čase zahájiť serióznu koreňovú liečbu

Dobrý deň. Mám takýto problém. Mal som dlhú dobu zlomenú viackoreňovú stoličku (vľavo hore, neviem číslo zubu). Po troch rokoch som sa rozhodol si dať zuby do poriadku, navštívil som moju zubárku. Zub mi vyvŕtala a dala mi tam liečivú vložku. Dva dni ma zub bolel, potom sa to ukludnilo. Na ďalší deň ma začal boleť znova, myslel som, že to prestane a čakal som týždeň. Neprestalo. Išiel som teda znova zubárke a zub mi znovu vyčistila a dala novú vložku. Z tej sa mi zapálili aj ďasná. Po dvoch dňoch som k nej teda išiel zase. Znova mi dala vložku, tentokrát len tenkú (minimálnu) a predpísala antibiotiká.

Od tej doby je to 2 dni, zápal ustúpil, ale zub ma stále bolí. Cítim tlak v líci nad zubom, bolia ma z neho aj spánky a ucho, ba dokonca cítim až tlak v hlave. Trpí proste celá strana hlavy. Ibalginy som už odmietol konzumovať, za tie dva týždne ich mám už po krk. Samotná zubárka mi povedala, že ten zub sa ukludní a prestane bolieť.

Lenže neprestáva a ja som z toho už zúfalý (zub ma nebolí na dotyk, ale skôr akoby od koreňa, z lícnej kosti). Bolesti sú najhoršie ráno a večer. Prosím, poraďte mi.

Odpoveď

Dobrý deň,

No, je na čase zahájiť serióznu koreňovú liečbu. Ľudovo povedané vybrať z koreňov nervy, vydezinfikovať ich a zaplniť. Viac sa o tom dozviete, ak si zadáte do archivu poradne termín endodoncia.

korenove-kanaliky-detail.jpgkorenove-kanaliky-detail.jpg Čisté koreňové kanálikyČisté koreňové kanáliky

Návrat

Súvisice otázky s témou Endodoncia

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Endodoncia, skúste vyhľadávanie s výrazom Endodoncia v našej zubnej poradni.

Štítky