Otázka na tému Fixný strojček na zuby

Bolesti zubov pri nosení fixného strojčeka....

Dobrý deň, nosím fixný strojček už rok čeľustný ortopéd mi dal elastické ťahy, prvý mesiac som ich nosila zo spodnej šestky na trojku vrchnú, ďalší mesiac zo spodnej šestky na vrchnú trojku a potom na spodnú štvortku. Len tieto ťah mi spôsobuje dosť veľkú bolesť, po akej dobe táto bolesť pominie?

strojcek.jpgstrojcek.jpg

Odpoveď

Dobrý deň,

Bolesti súvisia s posunom zubov a prestavbou tkanív v ich okolí. Z toho vyplýva, že bolesť prejde, keď sa na zuby prestane vyvíjať ťah a oni sa stabilizujú na novom mieste.

Návrat

Súvisice otázky s témou Fixný strojček na zuby

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Fixný strojček na zuby, skúste vyhľadávanie s výrazom Fixný strojček na zuby v našej zubnej poradni.

Pridať komentár

Fixný strojček a šušlanie

21. 10. 2013 20:37 | Alena | reagovať

Dobrý večer prajem. Dnes mi doktorka nasadila nejaké krúžky na horné stoličky aj s drôtom, ktorý mám pod podnebím a spôsobuje mi šušlanie. Postupne si určite zvyknem,len chcem vedieť či je to individuálne. Je možné že sa to zmení aj za týždeň?? A ešte by som chcela, že keď mi o pár mesiacov dorobí ten strojček aj na predné, či budem zase šušlať, alebo to spôsobuje iba ten drôt, ktorý mám teraz pod podnebím. Ďakujem krásne.

RE: Fixný strojček a šušlanie

22. 10. 2013 07:00 | rudolf novotný | reagovať

Samozrejme, že si trochu zvyknete, rozum sa naučí kompenzovať prekážku v ústach a šušlanie sa zmierni. Pravdepodobne sa Vaša reč trochu zmení aj po nasadení predného oblúka, ale nie natoľko, ako teraz.

Pridať komentár

Štítky