Otázka na tému Zubný implantát

Som asi mesiac po zavedení implantátu...

Som asi mesiac po zavedení implantátu (zatiaľ bez nadstavby) a mám pocit, že mi dobre nedrží, pretože sa mi kýve. Chcem sa opýtať, či je to v poriadku. Podľa môjho ošetrujúceho lekára je to normálne.
Vopred ďakujem za odpoveď.

Odpoveď

Dobrý deň,

Mesiac je ešte príliš krátka doba na to, aby sa dalo usúdiť, či sa implantát ujme, alebo nie. V období prvých šiestich týždňov postupne upadá primárna stabilita implantátu (jednoducho povedané efekt prvotného „zaskrutkovania“ v kosti) a postupne dochádza k aktívnemu prerastaniu kosti do štruktúry implantátu. To bude trvať minimálne ďalších šesť týždňov.
Aby som to zhrnul, pokiaľ nemáte bolesti, opuch alebo hnisavý výtok z okolia implantátu, pokiaľ to videl ošetrujúci lekár a uspokojil sa so stavom v ústach, tak by som nerobil žiadnu paniku. Treba vyčkať.

Zubný implantátZubný implantát

Návrat

Súvisice otázky s témou Zubný implantát

Súvisice články s témou Zubný implantát

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Zubný implantát, skúste vyhľadávanie s výrazom Zubný implantát v našej zubnej poradni.

Pridať komentár

Implantat - obcasne mracencenie

18. 05. 2017 00:20 | Jano | reagovať

Dobry den,

Moj zubar mi osadil implantat dolna prava 6ka, samozrejme som bol aj na 3D snimku a zdalo sa vsetko v poriadku. Take sme pristupili k implantatu.
Som druhy den po zakroku a pri zyvani a v niektorych polohach otacania hlavou alebo hlbsom prehltani citim mravencenie/trpnutie na spodnej pravej pere a lici dost ma to znepokojuje. Opuch sa hodne zvacsil.
Mozem takyto priebeh povazovat za normaly?

Pridať komentár

Štítky