Otázka na tému Panický strach

Panický strach zo zubára

Dobrý deň,od malička som mala problém s návštevou zubára no nie až tak aby som k nemu pravidelne nechodila. No teraz cca 4 roky mám doslova panický strach a to ani nie tak z bolesti ako z dávenia.to mi robí najvacsi problém už len pri myšlienke na zubára.lekár mi uviedol v správe že mám patologický dávivý reflex, preto som musela dat vytrhnut vzadu zub v celkovej anestézii.existuje nejaká možnosť zbaviť sa toho alebo aspoň na vysetrenie to dávenie potlačiť?stretli ste sa už s tým?ďakujem veľmi pekne za odpoveď. pekný deň

Odpoveď

Dobrý deň,

Osobne si myslím, že takýto silný dávivý reflex je istým prejavom strachu a tak pokusy lekárov o jeho zníženie antikinetóznymi látkami typu Kinedryl alebo Cocculine absolútne nie sú na mieste. Preto jediným spôsobom ako ho potlačiť je pracovať so strachom a to:

1.psychoterapiou u skúseného psychológa
2.farmakoterapiou (liekmi proti strachu s krátkodobým účinkom)

Vo všeobecnosti nie som zástancom psychofarmák, no v týchto prípadoch je to asi schodnejšia cesta. A rozhodne funguje. Nemôžem Vám tu dávať presný rozpis liečiv, skúsený lekár by už mal vedieť, čo Vám podať.

Návrat

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Panický strach, skúste vyhľadávanie s výrazom Panický strach v našej zubnej poradni.

Štítky