Otázka na tému Fixný strojček na zuby

Je to vrcholne neetické a neprofesionálne!

Dobrý deň Moj brat ma teraz 17 rokov a doktor mu asi pred jeden a pol rokom povedal že bude nosiť strojček. Poslal nás za odborníkom a on nás objednal asi o pol roka. Keď sme tam potom prišli tak povedal že tam ma kaz nech ide za svojím zubným lekárom a objednal nás (asi o rok) na tento január. Keď sme tam prišli tak povedal že poistovňa to hradí len do 18 a že ak chceme tak nás objedná o rok (budeme hradiť všetko).
Bolo jeho správanie správne?
Nešlo mu len o „kšeft“?
Šli sme sa spýtať ešte k inému odborníkovi a ten povedal že to bude stať 2000€ (nieje to prehnane, kde nabrať 2000€ :D)

Za radu Ďakujem

Odpoveď

Dobrý deň,

Musím povedať, že aj mňa tento postup šokoval. Smutné na tom je, že právne je to v poriadku a nie je to postihnuteľné. Druhá stránka veci je tá, že je to vrcholne neetické a neprofesionálne. Jediné, čo Vám môžem poradiť je nájsť si čím skôr čeľustného ortopéda, ktorý by Vášho brata ošetril ešte pred dosiahnutím osemnástich rokov. Možno by pomohlo, ak by ste požiadali v poisťovni o výnimku s vysvetlením priebehu doterajšej liečby, no veľkú nádej by som do toho nevkladal.

Návrat

Súvisice otázky s témou Fixný strojček na zuby

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Fixný strojček na zuby, skúste vyhľadávanie s výrazom Fixný strojček na zuby v našej zubnej poradni.

Štítky