Otázka na tému Liečba koreňových kanálikov

Koreňová liečba

Dobry den, dakujem Vam za vasu pomoct. Moj problem je, ze pred mesiacom mi robili resekciu dvoch korenov dole vpravo sestka a sedmicka. Mala som tam zapal a hrozila nakaza ostatnych zubov. Ale bolesti pod tymi stolickami mam stale a tie stolicky boleli ked doktorka na nich tlacila. Zubna chirurgicka povedala, ze tie bolesti nemozu byt z tej resekcie a ze treba tie stolicky vytrhnut. Nove Rtg mi nerobila, lebo podla nej ziadne ine riesenie nie je. Predpisala mi antibioteka a poslala ma domov.

Chcela by som vediet, ci moze byt ina pricina tych bolesti ?, a co keby som tie stolicky nedala vytrhnut?.Uz mam vytrhnutu sestku dole vlavo a aj po piatych rokov nemozem na tej strane jest. Dalej by som chcela vediet ci mam brat tie antbioteka, lebo musela som dva druhy antibiotik brat pred sekciou a ani vtedy mi bolesti neprestali a mala som velke crevne problemy z nich. Teraz mi dala ine Erythromycin AL 500. Prosim Vas, poradte mi co mam robit. Najhorsie je to, ze to cele sa mi deje v zahranici a jazykova bariera je velky problem. Dakujem Vam. Natalia

Odpoveď

Dobrý deň,

Nie žeby koreňová resekcia na dolnej šestke, zvlášť na sedmičke bola nemožná, no je to vysoko odborný zásah a myslím si, že sa vykonáva iba na zopár pracoviskách na svete. Takže si nie som celkom istý, či ten zákrok u Vás bola naozaj resekcia koreňových hrotov. Dalo by sa to posúdiť z rtg snímky.

Endodoncia a mikrostomatológiaEndodoncia a mikrostomatológia

Každopádne, aj tak je tu možnosť vykonať na zuboch koreňovú liečbu, avšak po resekcii by to bolo dosť komplikované a na zaplnenie bolo by nutné použiť špeciálny materiál. Do toho by ste sa naozaj mali púšťať iba na pracovisku špecializovanom na endodonciu. Technicky je možné, že by to mohlo bolieť aj z iných príčin, no to sa dá posúdiť iba z osobného vyšetrenia, nie cez internet…

Návrat

Súvisice otázky s témou Liečba koreňových kanálikov

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Liečba koreňových kanálikov, skúste vyhľadávanie s výrazom Liečba koreňových kanálikov v našej zubnej poradni.

Štítky