Otázka na tému Liečba koreňových kanálikov

Musíte sa rozhodnúť, či zmeníte lekára a zahájite serióznu koreňovú liečbu...

Dobrý večer, mala som zablombovanú zadnú stoličku v dolnej časti čeľuste, ktorá bola úplne bezproblémová. Jedného dňa ma táto stolička začala veľmi bolieť, tak som šla k svojej stomatologičke. Moja stomatoligička zistila, že tam mám hnis. Nasadila mi antibiotiká s názvom Deoxymikoin a veľa krát som bola aj na čistení tohto zubu. Zub mám otvorený už 5 mesiacov a stále sa mi na ďasne robí vačok s hnisom. Už ma to nebolí ale pýtam sa, či to nie je príliš dlhá doba otvorenia zubu a ako by asi mal ďalej postupovať môj lekár, mal by ešte počkať, či dôjde k zlepšeniu, alebo rovno takýto zub vytrhnúť?
Veľmi pekne ďakujem za odpoveď.

Odpoveď

Dobrý deň,

Ak to ostane takto otvorené, tak zub určite skončí v koši… V tomto stave sa nič nelieči, akurát sa vo vnútornej stene zuba množia kazivé baktérie, ktoré robia zo dňa na deň zub ťažšie ošetriteľný. Musíte sa rozhodnúť, či zmeníte lekára a zahájite serióznu koreňovú liečbu, alebo si zub nechajte rovno vytrhnúť. Aj tak si nie som istý, či už nie je neskoro.

Koreňové kanáliky - detailKoreňové kanáliky – detail Koreňové kanálikyKoreňové kanáliky Čisté koreňové kanálikyČisté koreňové kanáliky korenove-kanaliky-detail.jpgkorenove-kanaliky-detail.jpg

Návrat

Súvisice otázky s témou Liečba koreňových kanálikov

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Liečba koreňových kanálikov, skúste vyhľadávanie s výrazom Liečba koreňových kanálikov v našej zubnej poradni.

Štítky