Otázka na tému Zubný implantát

Koľko stojí extrakcia zuba a zubný implantát?

Zdravim, niekolko rokov mam nedoplneny korenovy kanalik na stolicke dole c.6, na RTG snimku mozno vidiet mensi zapal, zub vsak neboli, zo zuba mi ostala len velmi mala cast a rozpadava sa. Chcela by som si dat zub vytrhnut a dat implantat najlepsie zirkonovy. Som vsak v zahranici a potrebovala by som to mat urobene na SK co v najkratsej dobe pretoze sa potrebujem vratit do zahranicia a mozem byt na SK len par tyzdnov.

V akej najkratsej dobe je to mozne urobit kedze standardne to vraj trva aj 6 mesiacov? Je mozne nasadit zub hned aj s nim odist kedze si nemozem dovolit pricestovat na SK viackrat za taku kratku dobu?

V akom rozmedzi by sa pohybovala cena? Kedze sa mi zub rozpadava mohla by som si ho tu dat vytrhnut a potom dodatocne nechat urobit implantat?

Keby som si ho potrebovala momentalne dat vytrhnuty aku dlhu dobu by mohol ostat bez implantatu bez toho aby mi ubudlo z kosti ktora je na implantat potrebna? A kedze je tam zapal na RTG snimke, po vytrhnuti aku dlhu dobu musim cakat aby sa infekcia zahojila a mohol sa tam dat implantat? Dakujem!

Odpoveď

Dobrý deň,

Nemyslím si, že je možné, aby Vám v prieebehu niekoľkých dní zub extrahovali, vsadili implantát a hneď ho aj zaťažili korunkou. Sú typy implantátov, ktoré možno vsadiť hneď do extrakčnej rany, no treba im dať čas na vhojenie, kým sa zaťažia. Potom je iný typ, ktorý možno okamžite po implantovaní zaťažiť korunkou (zväčša najskôr provizórnou), no ten sa implantuje do pevnej, už zhojenej kosti.

10 zubny implantat 1.jpg10 zubny implantat 1.jpg Zubný implantátZubný implantát

Z môjho pohľadu by ste si mohli dať v zahraničí extrahovať zub a prísť sem o nejaké štyri mesiace alebo viac, kedy to už bude zhojené. Tu si potom nechať implantovať práve ten druhý typ implantátu, s provizórnou kournkou vydržíte aj vyše roka, prípadne si definitívnu necháte zhotoviť v zahraničí.

Cena bude asi do 1000 eur a čo sa týka toho nálezu v kosti, ak bude správne vedená extrakcia, tak ten sa za 4–6 mesiacov vyhojí sám.

Návrat

Súvisice otázky s témou Zubný implantát

Súvisice články s témou Zubný implantát

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Zubný implantát, skúste vyhľadávanie s výrazom Zubný implantát v našej zubnej poradni.

Pridať komentár

Dobrý deň

17. 12. 2018 19:16 | ZubnápraxKošice | reagovať

v stručnosti by som vám vedel odpovedať začnite si čistiť zuby a potom tu neplačte že potrebujete implantáty keby ste nebola lenivá a zameraná na kariéru v zahraničí tak by to tak nevyzeralo dovi.

Pridať komentár

Štítky