Otázka na tému Bolesti zubov

Prosím vás ako by som si mohla uľaviť od bolesti?

Dobrý deň,prosím vás ako by som si mohla uľaviť od bolesti? Mám totiž neprerezaný tretí zub vpravo hore,je vysoko v kosti a tlačí vraj na nervy predných zubov.Doteraz mi to problémy nerobilo,až teraz v 30tke.

Som obejdnaná na stomatochurirgiu kde mi ho v celkovej anestéze odstránia ale termín mám až na 7.marca a mňa to dosť bolí.Mám tam zapálené dasná a bolí ma už celá tá strana aj sánkový klb.Užívam aflamil a dostupné lieky od bolesti ale akosi už prestávajú zaberať,ešte ako tak zaberá šumivý aspirin ale tiež nie na dlho.

Do termínu operácie je to ešte vyše mesiaca. Môžem si na to prikladať studené alebo radšej teplé?

Skúšala som aj babkine rady do ucha cesnak vraj mi to vytiahne prípadný zápal ale nepomohlo.
Volala som aj do nemocnice kde mi to budú robiť ale mi povedali že skorší termín mi nemôžu dať lebo majú toho veľa a že nie som až taký akútny prípad. Verím že majú veľa pacientov a chcem to do toho marca zvládnuť ale už mám aj strach aby sa mi nezapálila kosť alebo niečo iné.
Ďakujem za odpoved.

Odpoveď

Dobrý deň,

V tomto štádiu je lepšie to chladiť. Užívajte protizápalové lieky proti bolesti, napr. Ibalgin. Ak by ste dostali teploty, alebo zaznamenali sťažené otváranie úst (vzdialenosť medzi zubami menej ako 2 cm), tak sa im ohláste znova a informujte o zhoršení stavu.

Návrat

Súvisice otázky s témou Bolesti zubov

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Bolesti zubov, skúste vyhľadávanie s výrazom Bolesti zubov v našej zubnej poradni.

Štítky