Otázka na tému Endodoncia

Má význam ešte vydržať a následne zub preliečiť alebo ho vytrhnúť?

Dobrý den pán doktor. Mám otázku ohladom hornej petky v lavo na ktorej mi asi 4 krat menila moja zubarka liečivu vložku.zub ma po poslednom vymeneni vložky dosť bolel, tak som šiel opať. Tentokrat mi doktorka vyvrtala dierku v kanaliku a prepichovala ihlou zapal pod korenom. Neviem kedy zhruba by mala bolesť ustupiť. Viete objednala ma o dva tyzdne dovtedy si tam mam vkladať vatu a davat si pozor aby mi tam nevošla potrava.

Ale poviem vam jedno už nemam energiu sa tam opatovne vracať a nechavať si takzvane preliečovať tento mrtvy zub. Potrebujem pracovať a s tymito bolesťami zuba je to naozaj neprijemne. Naozaj ma to velmi unavuje vela spim a zle sa citim. Moja otazka znie.

Nebude lepšie tento zub vytrhnuť? Mam vytrhnuty zatial len jeden zub dolnu lavu petku.Najradšej by som to vyriešil tak pretože ten zub mi preraba už asi 8 rokov najprv blombami potom vložkami atd.Jedina vec ktora ma znepokojuje je že mi jedna tretina zuba už chýba a bojím sa že pri trhaní vzniknú problémi. Pán doktor má význam ešte vydržať a následne zub preliečiť alebo ho vytrhnúť?

Odpoveď

Dobrý deň,

Ste loajálny k lekárke, a to je fajn, no možno by sa na to mal pozrieť niekto, kto sa viac špecializuje na koreňovú liečbu, niekto, kto používa zubný mikroskop. Určite sa to dá urobiť v relatívne krátkom čase, bezbolestne a s perspektívou desaťročí, len sa musíte obrátiť na šikovného lekára.

Ergonomická práca s mikroskopomErgonomická práca s mikroskopom

Nevravím, že Vaša lekárka je neschopná, chcem tým len povedať, že niektoré zuby si vyžadujú trochu viac času, ako má bežný lekár k dispozícii a ďaleko lepšiu výbavu. Je možné, že v dobrej ambulancii Vás to výjde na niekoľko stovák, avšak s pravdepodobnosťou, že liečba prebehne hladko a výsledok bude trvácny.

Zubné kanáliky s výplňou - gutaperčaZubné kanáliky s výplňou – gutaperča Čisté koreňové kanálikyČisté koreňové kanáliky

Ak si ho však chcete nechať vytiahnúť, dá sa to v pohode vykonať, aj keď z neho tretina chýba. To nie je problém.

Návrat

Súvisice otázky s témou Endodoncia

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Endodoncia, skúste vyhľadávanie s výrazom Endodoncia v našej zubnej poradni.

Štítky