Otázka na tému Zubná protéza

Kedy a ako sa dá spraviť prvá protéza?

Dobrý deň ! Mam preoblem so zubami od svojich 5 rokov, v skole ma zaradili do programu kde sme pod dohladom umyvali zuby s Elmexom, a mali sme aj florizaciu kazdy pol roka. Aj tak som mala vzdy kaz. Na strednej sme chodili kazdy pol roka na preventivne prehliadky a vzdy mi nasli niaky kaz.Po prvom porode mi zacali uplne rozpadavat zuby,lamali sa. Aj ked som chodila na prevenciu jeden zub za druhym sa mi zlomil a nedalo sa zachranit.

Uz osem rokov mi skusaju aspon tie predne zachranit. Asi rok sa mi uz zacali aj predne sa lamat, ale lekarka mi chce este zachranit co sa da. No je to uz financne velmi narocne a okrem toho spravi mi zub a za 22 mesiace sa mi zlomi znovu. Mam 44 rokov a bola som zvyknuta na pekne zuby ale teraz pomaly sa bojim usmiat sa. Pracujem v obchode a je to pre mna dost neprijemne. Poradte mi prosim,kedy ako sa da spravit prva proteza.
Ďakujem

Odpoveď

Dobrý deň,

Protézu (vyberateľnú zubnú náhradu) je možné zhotoviť prakticky kedykoľvek po ukončení rastu kostí – t.j. približne po 18 roku života. Nemyslím si však, že je to pre Vás to najlepšie riešenie, ak ešte máte vlastné využiteľné zuby. Mnoho ľudí si myslí, že po vytiahnutí vlastných zubov a zhotovení protéz budú mať pokoj, no nie je to pravda.

Byť Vami, snažil by som sa zo zvyšných zubov vyťažiť čo sa dá, v prípade medzier si nechal zhotoviť mostíky. Tiež by som vymenil lekára, možno nový prístup prinesie lepšie výsledky.

Dentonet

Odpovedal: Dentonet

email: dentonet@dentonet.sk

web: www.dentonet.sk

Návrat

Súvisice otázky s témou Zubná protéza

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Zubná protéza, skúste vyhľadávanie s výrazom Zubná protéza v našej zubnej poradni.

Štítky