Otázka na tému Zápal ďasien

Bojím sa, aby sa mi od neho nezapalil další zub...

Dobrý den, pred dvomi tyzdnami mi doktor vybral nervy z dolnej patky. Osetrenie prebehlo bez vačších bolestí, vyvrtal vyčistil, zaplnil kanaliky, urobil novy zúbok, RTG, kde bolo vseetko okej. Zub ma ani po ošetrení nebolel, a nebolí ani teraz. Nieje citlivý na teple, ani studené. Trápi ma však dasno medzi 5(ošetrenym zubom) a 6, jeho susedom. Mam v medzizubnom priestore čiernočervenú bodku, v mieste cítim tlak, a pulzovanie.

Pri pouzití medzizubnej kefky je vzdy na kefke krv.. Niekedy v ústach citim aj hnis, pochadzajúci práve z toho miesta. Obávam sa, či mi pan doktor pri formovaní korunky pomocou toho pliešku, čo sa dáva okolo zuba nezarezal do dasna a to sa mi nezapálilo.

Neviete mi prosím poradiť čo to može byť? momentálne som v zahraničí, a vrátim sa o dva mesiace. Ako vravím, nič ma nebolí, zub je v poriadku, len to dasno ma hnevá. Bojím sa, aby sa mi od neho nezapalil další zub. Dakujem za odpoved.

Odpoveď

Dobrý deň,

Nevidel som to, no keďže Vás nebolí zub, ale ide o pulzujúcu bolesť a krvácanie v medzizubnom priestore, pôjde najskôr o zápal ďasna spôsobený výplňou, ktorá odstáva od zuba. Ak je to naozaj tak, bude nutné ju zabrúsiť. Z iných príčin by to mohol byť slabý bod kontaktu (= medzera medzi výplňou a vedľajšou šestkou), bublina na vonkajšej ploche výplne alebo štrbina pod ňou.
Každopádne, ak je to naozaj z ďasna, tak sa tam za pár týždňov nič dramatické neudeje, vedľajší zub sa nezapáli.

Návrat

Súvisice otázky s témou Zápal ďasien

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Zápal ďasien, skúste vyhľadávanie s výrazom Zápal ďasien v našej zubnej poradni.

Štítky