Otázka na tému Bezbolestné ošetrenie zuba

Bezbolestné vŕtanie zuba? ÁNO!

dobrý den,dnes mi zubárka vrtala zlomený zub v ktorom bol kaz,potom použila asi 2 cm dlhý tenký vrták a velmi ma to bolelo, tak mi tam dala vložku a o 2 mesiace mám další termín, bojím sa už teraz ked si predstavím tú bolest, je to bežný postup ?plus ma zarazilo, že mi dalšie 2 kazy vobec neošetrila,aj ked som ju o to poprosila, vraj až nabudúce t.j. o 2 mesiace mi ich opraví.nechápem prečo nie hned.dakujem pekne za odpoved!

Odpoveď

Dobrý deň,

Je bežnou normou, aby sa všetky zákroky vykonávali v lokálnej anestéze. Ak Vás to bolí, upozornite na to lekára a pokiaľ Vám odmietne dať anestézu (za ktorú si ale asi budete priplácať), tak by som určite zmenil lekára. Je totiž úplne logické, že ak lekár nedbá na bezbolestnosť prevedenia zákroku, absolútne nezohľadňuje potreby klienta a teda mu nezáleží ani na kvalite práce.

Tie dva kazy Vám lekárka neošetrila, pretože jednoducho na to nemala vyhradený čas. Pokiaľ to nebolo v pláne, tak to plne chápem, pretože na dve priemerné výplne potrebujem jeden a pol hodiny. Takýto výkon sa nedá spraviť neplánovane „medzi“ dvoma inými pacientmi.

Návrat

Súvisice otázky s témou Bezbolestné ošetrenie zuba

Súvisice články s témou Bezbolestné ošetrenie zuba

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Bezbolestné ošetrenie zuba, skúste vyhľadávanie s výrazom Bezbolestné ošetrenie zuba v našej zubnej poradni.

Štítky