Otázka na tému Vytrhnutie zuba - extrakcia zuba

Hojenie rany po extrakcii zuba

dobrý deň..chcela by som Vás poprosiť o radu..v piatok mi trhali stoličku a ešte dnes ma to trošku bolí a rana sa dosť pomaličky zceluje..problém je však v tom že beriem liek Remicade a bojím sa či je to hojenie normálne..stolička mala dva korene a išla som k zubárovi s bolesťami..možno stresujem len by som chcela vedieť či to hojenie nieje dlhé a či by som nemala prejsť na antibiotiká kôly tomu Remicade..Ďakujem Vám :)

Odpoveď

Dobrý deň,

Osobne si myslím, že užívanie Remicade by mohlo mať negatívny vplyv, ak by sa rozvinula v rane infekcia. To, že máte týždeň po extrakcii občasné bolesti a rana nie je úplne zatiahnutá, ešte nie je známkou infekcie. Začal by som to riešiť, ak by sa bolesti stupňovali a objavili sa zvýšené teploty. Inak tomu treba dať asi len čas.

Návrat

Súvisice otázky s témou Vytrhnutie zuba - extrakcia zuba

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Vytrhnutie zuba - extrakcia zuba, skúste vyhľadávanie s výrazom Vytrhnutie zuba - extrakcia zuba v našej zubnej poradni.

Pridať komentár

zubna nahrada po trhani zubu

21. 10. 2013 12:58 | Dorota | reagovať

Nedávno mi trhali zub (hornú 4ku), nakolko bol v dezolatnom stave a uvazujem nad nahradou. Kedze vytrhnuty zub zanechal medzeru rovno vedla uz existujucej medzery – kedze mi nikdy nenarastla 2, ale len 3 a zuby sa mi nikdy dokonale neposunuli – medzera je teda relativne velka a dost vpredu. Moja otazka znie, ake docasne riesenie sa v tomto pripade da zrealizovat, kym sa mi rana zahoji? Tiez by som chcela vediet, ako idealne riesit velku medzeru po zahojeni, teda ci si nechat spravit 2 implantaty, alebo ako to vyzera napr s mostikom na sklenenych vlaknach?

Dakujem vopred!

RE: zubna nahrada po trhani zubu

21. 10. 2013 19:36 | rudolf novotný | reagovať

Ak som to dobre pochopil, Vaša trojka sa posunula na miesto dvojky a tak za ňou vznikla medzera o rozsahu dvoch zubov.
V takomto prípade ako provizór môže poslúžiť snímateľná protézka (t.j.medzerník), alebo most na vláknach. Ten je ale na provizór dosť drahá alternatíva.
Ako definitívne riešenie pri medzere po dvoch zuboch máte na výber mostík, kvôli ktorému ale bude potrebné obrúsiť zuby susediace s medzerou. Inou možnosťou by bolo vsadiť do medzery dva implantáty a na ne korunky. Pri tejto alternatíve nie je nutné sa vedľajších zubov dotknúť.

Pridať komentár

Štítky