Otázka na tému Zubný mostík

Po nasadení mostíka mi zostala medzera medzi novým zubom a ďasnom z vnútornej strany...

Dobrý deň,mám otázku ohľadom zubného mostíka. Po nasadení mi zostala medzera medzi novým zubom a ďasnom z vnútornej strany,myslím si,že to nie je správne. Lekárka tvrdí,že je to preto,lebo pôvodný zub bol vytrhnutý. Mám možnosť danú skutočnosť reklamovať?

Odpoveď

Dobrý deň,

To závisí od toho, aká veľká je tá medzera a nakoľko znemožňuje funkčnosť práce ako takej. Platí zásada, že medzičlen (nahradzovaný zub v konštrukcii mostíka) sa ďasna nedotýka vôbec, alebo len veľmi zľahka a smerom do úst sa medzera rozširuje. Ak by to bolo stavané inak, nevedeli by ste si to čistiť, množili by sa tam baktérie a rozkladali zvyšky stravy.

Most na sklenených vláknach - pôvodný stavMost na sklenených vláknach – pôvodný stav Most na sklenených vláknach - hotový most na sklenených vláknachMost na sklenených vláknach – hotový most na sklenených vláknach

Návrat

Súvisice otázky s témou Zubný mostík

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Zubný mostík, skúste vyhľadávanie s výrazom Zubný mostík v našej zubnej poradni.

Pridať komentár

Kovokeramicky mostik

14. 11. 2016 18:13 | Jarka | reagovať

Dobry vecer. Dnes mi moja zubna doktorka nasadila mostik. Mam otazocku : nevedela som dobre zakusnut tak mi musela obrusit zuby na mostiku. Neposkodi to mostik? Je to v poriadku, ked sa to este zbrusi trochu aj druhy krat keby mi to nahodou nesedelo na zakus? Dakujem za odpoved pekny vecer :)

RE: Kovokeramicky mostik

15. 11. 2016 16:31 | Novotný Rudolf, MUDr. | reagovať

Nuž, ak lekár nezabrúsil veľa, nemal by s tým byť problém. Závisí to teda od množstva keramickej masy v danom mieste a skúsenostiach lekára. Prinajhoršom sa prebrúsi až na kovovú konštrukciu, čo môže spôsobiť objavenie sa lesklého kovového povrchu a teda zhoršenie estetiky. Aj tak by to ale nemuselo zhoršiť funkciu mostíka. Každopádne je dôležité, aby lekár po zábruse keramiku dôkladne vyleštil gumičkami, prípadne kefkami a leštiacimi pastami na keramiku.

Pridať komentár

Štítky