Otázka na tému Krivé zuby

Mám krátke krivé zuby, a hlboký zhryz...Koľko by ma stála korekcia?

Dobrý deň, mám krátke krivé zuby, a hlboký zhryz (horné jednotky mi zakrývajú skoro celé spodné zuby, maličké dvojky aj po nosení fixného strojčeka ostali vytočené, pretože do medzier medzi jednotkami a dvojkami zapadajú spodné očné zuby) na zahraničných stránkach som sa stretla s pojmom dentálny facelift- (pri ktorom ak som správne pochopila dochádza k celkovej úprave, a posunu zhryzu pomocou nasadenia koruniek na všetky zuby, a tým dochádza aj k úprave tváre a profilu s ustupujúcou bradou)

Chcem sa teda opýtať, či by bolo možné mi nasadiť na všetky horne zuby korunky, ktoré by boli dlhšie ako vlastne zuby a inak by dosadali na spodný oblúk, ktorý by sa tak vo vzťahu k hornému oblúku posunul o trošilinku dopredu, aby horné a dolné predne zuby dosadali navzájom na seba v jednej línii. Existuje na slovensku stomatologická ordinácia, ktorá by vykonala takýto zákrok? Bol by problém, ak sa mi ešte doteraz neprerezali osmičky (mám 24 rokov) a štvorky mi nikdy nenarástli? Koľko by to asi stálo ?
Vopred ďakujem za odpoveď.

Odpoveď

Dobrý deň,

Áno, je to možné, no nie som si istý, že práve toto je pre Vás to najvhodnejšie riešenie. Možno by sa to dalo vyriešiť strojčekom, možno kompozitnými rekonšrukciami, možno naozaj len korunkami. Musel by som to vidieť. Iný stomatológ by mal možno iný názor a doporučil by Vám niečo iné. Nie sú ucelené štandardy na to, ako jednotlivé situácie riešiť, a posudzovanie je individuálne. Cena sa môže odvíjať od 3 do 20 tisíc eur, v závislosti od toho, aké riešenie sa zvolí a na akú ambulanciu sa obrátite.

Návrat

Súvisice otázky s témou Krivé zuby

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Krivé zuby, skúste vyhľadávanie s výrazom Krivé zuby v našej zubnej poradni.

Štítky