Otázka na tému Medzera medzi zubami

Diastéma - medzera medzi zubami

Dobry den, mam 32 rokov, mam v podstate zdrave zuby, ale moj problem spociva v tom, ze mam len 20 zubov, mliecne zuby som mala v poriadku, ale nevyvinuli sa mi lozka. Rada by som si dala urobit pekne zuby, len neviem ako zacat a co by bolo najlepsie, najrychlejsie, okolie ma odhovara, ale mna tento problem s dost velkymi medzerami medzi prednymi zubami trapi uz dost dlho. ďakujem.

Odpoveď

Dobrý deň,
tento problém je pomerne častý. Anodoncia (nevyvinutie trvalých zubov) je problém, ktorý je možné riešiť viacerými postupmi. Závisí hlavne od toho, ktoré zuby Vám chýbajú. Podľa Vášho opisu, predpokladám, že Vám chýbajú laterálne rezáky (dvojky) a nastal posun jednotiek s vytvorením medzery medzi nimi.
Na základe Vášho popisu nie je možné presne špecifikovať problém resp. jeho riešenie. Ak sa jedná iba o medzery, ktoré chcete vyriešiť, je to celkom jednoduché… Ak však chýba viac zubov jedná sa určite o komplexnejšie a zložitejšie riešenie…

medzera-medzi-zubami-pred.jpgmedzera-medzi-zubami-pred.jpg medzera-medzi-zubami-po.jpgmedzera-medzi-zubami-po.jpg

Návrat

Súvisice otázky s témou Medzera medzi zubami

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Medzera medzi zubami, skúste vyhľadávanie s výrazom Medzera medzi zubami v našej zubnej poradni.

Štítky