Otázka na tému Mŕtvy zub

Bolí ma celá ľavá strana zubov (mam tam aj jeden mŕtvy zub)

Dobrý večer. Bolí ma celá ľavá strana zubov(mam tam aj jeden mŕtvy zub), bolesť vystreľuje do ucha,bolí ma aj pod okom,časť sánky aj hrdla a hlava.Mám zväčšené mandle. Rastie mi na dolnej strane zub múdrosti ktorý je už skoro vyrastený. Hornú 6tku mám vyvŕtanu a otvorenú,zub vedľa(7čka)ma boli na dotyk poobede aj v noci.Doobeda nebolí.Zastupujúca lekárka mi predpísala Augmentin 375 mg, no bolesť neprechádza.Moja lekárka robí až v pondelok a zastupujúca lekárka povedala že to musí riešiť ona.Neviem čo mám robiť.Od bolesti mam ibalgin 400 ktorý zaberie až o hodinu na nejaké 3 hodiny alebo nezaberie vôbec.Čo môže byť príčinou bolestí?Čo mi pomôže?Ďakujem za odpoveď.

Odpoveď

Dobrý deň,

Príčinou bolesti môže byť ktorýkoľvek zo spomínaných zubov, možno aj viacero zubov súčasne. Mŕtvy zub, ak nie je ošetrený správne, alebo ak sa na ňom znova vytvoril kaz a došlo k reinfekcii systému kanálikov zuba, môže to byť ten otvorený, lebo sa v ňom množia baktérie, alebo dolná osmička.

Nepomôžem Vám… Berte antibiotiká a v pondelok sa ukážte svojej lekárke. A čím skôr si to potom dajte všetko do poriadku.

Návrat

Súvisice otázky s témou Mŕtvy zub

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Mŕtvy zub, skúste vyhľadávanie s výrazom Mŕtvy zub v našej zubnej poradni.

Štítky