Otázka na tému Zubná korunka

Jedna z koruniek začala kývať a kýve sa mi doteraz.

Dobrý deň, vpredu na rezákoch mám korunky už skoro 2 roky. Pred necelým rokom, sa mi jedna z koruniek začala kývať a kýve sa mi doteraz. Môj zubár mi povedal, že mi korunku može stiahnuť a opäť nalepiť, ale je tu riziko, že sa mi kýve aj s koreňom a v tom prípade by mi vytrhol spolu s korunkou aj celý zub. Chcela by som sa opýtať, či existuje spôsob ako zistiť, či sa mi kýve len korunka alebo celý zub.
Ďakujem za odpoveď.

Odpoveď

Dobrý deň,

Pravdaže existuje spôsob, ako to odlíšiť. Ak sa naozaj kýve korunka, znamená to, že je pod ňou rozsiahla štrbina a tak či tak o ten zub do dvoch rokov prídete. Pri sňatí korunky samozrejme nie je nutné pôsobiť na ňu deštruktívnou silou. Vždy je možné ju jednoducho pozdĺžne rozpíliť a roztvoriť. Samozrejme sa tým znehodnotí a je treba vyhotoviť novú, no zub sa určite nepoškodí. Pred akýmkoľvek záchranným manévrom je však dôležité dopredu stanoviť, kto bude znášať reklamačné náklady.

Návrat

Súvisice otázky s témou Zubná korunka

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Zubná korunka, skúste vyhľadávanie s výrazom Zubná korunka v našej zubnej poradni.

Štítky