Otázka na tému Endodoncia - liečba koreňových kanálikov zuba

Bolesť zuba 2 týždne po vytiahnutí nervu.

Prosím Vás poraďte mi. Pred vyše 2 týždňami mi vytiahli zubný nerv, nakoľko bol zapálený. Pár dní po tom som mala citlivé okolie v dôsledku zákroku. Približne pred troma dňami ma však znova začal bolieť tento zub (alebo okolie, neviem). Táto bolesť sa vyvoláva sama, keď žujem, alebo si umývam zuby, nebolí.

Chytá ma občas počas dňa, niekedy do veľkých bolestí. Dnes v noci, hodinu po tom, ako som zaspala som sa zobudila na strašné bolesti, ešte horšie ako keď bol vtedy zapálený. Nevedela som čo robiť, posadila som sa a vypila som pohár vody, lebo som zostala vyľakaná. Pomaly ma bolesť prešla. Myslela som si, že som si ho možno podráždila, keď som spala, možno som škrípala zubami. Lenže zaspala som a presne o hodinu sa to zopakovalo. Z tej bolesti som bola zúfalá, dala som si ibalgin.

Podarilo sa mi znovu zaspať, no každú hodinu sa to opakovalo až kým som nemusela vstávať. Vždy keď ma to zobudilo, posadila som sa, trochu som sa napila a pomaly ma to prechádzalo. Keď som si lahla a snažila sa zaspať, občas som cítila, že sa bolesť vracia. Ráno ma to vôbec silno nebolelo. Prosím Vás. Čo to môže byť. Čítala som, že sa môže stať, že nerv nebol dobre vytiahnutý, alebo dobre ošetrený. To by sa ale prejavilo 2–3 dni po zákroku. Tak čo sa deje teraz? Úprimne, neviem si predstaviť kedy by som išla zubárovi, mám teraz toľko povinností. Prosím poraďte…

Odpoveď

Dobrý deň,

Myslím, že to bude nejaký prehliadnutý neošetrený kanálik, alebo pomnoženie baktérií v koreňovom systéme. Príčinou môže byť uvoľnená alebo netesniaca dočasná výplň, prípadne prehliadnuté ložisko napr. v tom neošetrenom kanáliku. Tak či tak, jediné, čo môžete urobiť, je vyhľadať odbornú pomoc, pretože ak to necháte tak, tak sa to bude asi už len zhoršovať. S bolesťami aj tak svoje povinnosti plniť nebudete môcť.

Koreňové kanálikyKoreňové kanáliky

Návrat

Súvisice otázky s témou Endodoncia - liečba koreňových kanálikov zuba

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Endodoncia - liečba koreňových kanálikov zuba, skúste vyhľadávanie s výrazom Endodoncia - liečba koreňových kanálikov zuba v našej zubnej poradni.

Štítky