Otázka na tému Bolesti zubov

Bolesti všetkých zubov.

Dobrý deň,asi mesiac mám problémy s bolesťami zubov.Začalo to spodnými na ľavej strane s čím som bola aj u môjho stomatológa,kaz nenašiel ani po rentgene ale mám tam plomby na všetkých až po prerezanú osmičku(amalgánové).Ako dôvod bolesti určil zapálené medzizubné priestory kde mi následne vstrekol čosi injekciou a poučil ma o správnom čistení zubov.Viem ako si čistit zuby aj medzizubné priestory lenže bolesť trvá a prešla aj na horné zuby ktoré mám kompletne ošetrené(biele plomby) a bez kazov na jednom dokonca odstránené nervy.Teraz sa mi bolestivé miesta striedajú aj na pravej strane raz hore potom zas dolu.Najhoršie je že to trvá celý deň a už aj v noci.Je to otravná bolesť+bolesť v oblasti uzlín a uší taktiež kovová chuť v ústach.Na panoramatickom snímku nič zlé nebolo.Mám lekárom naplánovanú dentálnu hygienu na január ale bolesť mám už teraz ako si dovtedy pomôcť?Čo by mohlo spôsobovať tieto problémy?Mám aj viac prekrvené dasná ale nebolia.Myslíte že mi dentálna hygiena pomôže?Ďakujem za odpoved.

Odpoveď

Dobrý deň,

z Vášho stručného opisu nemôžem tušiť, v čom tkvie problém. Zvlášť, ak to už videl lekár, a tiež nenašiel žiaden vážny dôvod. Pokiaľ máte zapálené ďasná (z čoho naozaj môže pochádzať bolesť), dentálna hygiena Vám určite pomôže. Ak to potom neprejde, problém bude najskôr pod výplňami.

Kaz pod plombouKaz pod plombou

Návrat

Súvisice otázky s témou Bolesti zubov

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Bolesti zubov, skúste vyhľadávanie s výrazom Bolesti zubov v našej zubnej poradni.

Štítky