Otázka na tému Zubný mostík

Bolesti po nasadení korunky

Dobry den, Mam dost problem s bolenim zubu. Po nasadeni mostika na dva obrusene zuby bolo zo zaciatku vsetko v poriadku. Mostik sa mi vsak odlepil, lebo este nebol zacementovany. Predvcerom mi ho doktor prilepil spat a od vtedy pocitujem na tom obrusenom zube bolest, najma ked sa ho dotknem, resp. korunky, ale viem, ktory je to zub, kedze aj pri dotknuti dasna to boli. Uz mi to aj trochu napuchlo, citim to pri dotyku pri nose, co mam robit? Su sviatky a doktor samozrejme nerobi. Je to len chvilkova bolest? Za odpoved dakujem

Odpoveď

Dobrý deň,

Dôležité je odlíšiť, či ide o zápal ďasna z dráždenia okrajom korunky, alebo či je to opuch spôsobený odumretím zuba. V prvom prípade je opuch pri okraji korunky, ďasno je zdurené, bolestivé iba na priame zatlačenie opuchu a krváca na slabý podnet. Stav sa síce nebude dramaticky zhoršovať, no je nutné navštíviť stomatológa a prácu pravdepodobne prerobiť. Nemusí to však byť hneď.

Nasadenie zubného mostíkaNasadenie zubného mostíka Nasadený zubný mostíkNasadený zubný mostík

Druhý prípad sa prejavuje opuchom vo väčšej vzdialenosti od okraja korunky (min. 1 cm) a citlivosťou zuba na záhryz. Stav sa môže dramaticky zhoršiť, a tak je lepšie vyhľadať stomatológa hneď.

Návrat

Súvisice otázky s témou Zubný mostík

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Zubný mostík, skúste vyhľadávanie s výrazom Zubný mostík v našej zubnej poradni.

Štítky