Otázka na tému Tehotenstvo a starostlivosť o zuby

Krvácajúce ďasná v tehotenstve

Dobry den poprosim o radu som v piatom mesiaci tehotenstva a krvacaju mi dasna len ak umyjem zuby nedavno mi robili zub a z toho miesta mam krvacanie.a mam zapalene na tom mieste asi pozdlž troch zubov.použivam pastu meridol čo je dobre uživat v takomto pripade?a preto citim zly pach z ust asi to bude tou krvou.dakujem pekny den

Odpoveď

Dobrý deň,

Krvácanie ďasien je skoro vždy prejavom ich zápalu. V tehotenstve sa preukázateľne zhoršujú všetky problémy s ďasnami. Je preto rozumné nechať si už pred plánovaným otehotnením alebo v jeho začiatkoch odstrániť zubný kameň. Teraz, tesne po zhotovení výplne, môžete mať na danom mieste poranené ďasno, no to by sa malo časom zahojiť.

Pasta Meridol je fajn, no v prvom rade treba odstrániť zubný kameň a osvojiť si správnu techniku čistenia zubov správnymi pomôckami. Celé by to mal zmenežovať Váš zubný lekár alebo dentálna hygienička.

Návrat

Súvisice otázky s témou Tehotenstvo a starostlivosť o zuby

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Tehotenstvo a starostlivosť o zuby, skúste vyhľadávanie s výrazom Tehotenstvo a starostlivosť o zuby v našej zubnej poradni.

Štítky