Otázka na tému Zubný mostík

Môžem si dať urobiť zubný mostík aj na Slovensku, keďže žijem v zahraničí?

dobry den, chcela by som sa informovat, ci si mozem dat urobit zub. mostik aj na Slovensku, kedze zijem v zahranici, kde som aj zdravotne poistena. Tu lekari pred zubnym, ale i akymkolvek inym lekarskym vykonom vystavia rechnung, kde je presna maximalna suma, ktoru musim zaplatit. Lekar ma vsak informoval, ze s tymto rozpoctom mozem ist aj na Slovensko a v ramci EU to plati, ze mi mozu v tej cenen urobit mostik aj na Slovensku. lekar mi to dal ako radu, ze by som nemusela na Slovensku pravdepodobne nic doplacat, lebo by sa zmestili do sumy, aku po zauctovani a navrhnutom preplateni poistovne poistovna uhradi. I ked velmi nad tym neuvazujem, ale neviem, mozno mi nieco vhodne poradite. Sama mam len tie najlepsie skusenosti s lekarmi a poistovnami v Nemecku, ako aj s cakacou dobou. Mojej 4 rocnej dcere v priebehu tyzdna urobili 10koruniek a to mi zubarka, ku ktorej sme pravidelne chodili na prehlaidky a osetrenia( kedze dcera mala vysoky sklon ku kazivosti , asi z kojenia)stale opakovla – musime pockat, to je detsky chrup, pomaly to scernie a odhnije, to je bezne u deti. Radu by som chcela preto, lebo mi chyba na kazdej strane 1 zub, cize potrebujem 2 mostiky a to je uz financne trosku viac. Dakujem za odpoved.

Andrea F.

Odpoveď

Dobrý deň,

Ak sa necháte ošetriť na Slovensku, pravdepodobne budete musieť za ošetrenie zaplatiť hotovosťou a necháte si to v Nemecku preplatiť.

Dosť dobre na to ale nevidím dôvod, ak Vám to poisťovňa v Nemecku uhradí v plnej miere.

Návrat

Súvisice otázky s témou Zubný mostík

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Zubný mostík, skúste vyhľadávanie s výrazom Zubný mostík v našej zubnej poradni.

Štítky