Otázka na tému Liečba koreňových kanálikov

Stomatologický mikroskop a endodoncia...

Dobry den, chcela by som sa opytat, ktory lekar je specialista na endodonciu v Ziline? A ci specialista rovna sa vybavenie ambulancie stom. mikroskopom?

Odpoveď

Dobrý deň,

Vec sa má tak, že na Slovensku u nás nie je zatiaľ oficiálne uznávaná endodontická špecializácia v stomatológii. Napriek tomu však sú lekári, ktorí sa jej venujú detailnejšie a majú na ňu dobrú výbavu. Neraz o tom vedia aj ich kolegovia v okolí a sami k ním posielajú komplikovanejšie prípady. Ak sa niekto venuje endodoncii dôkladnejšie, po čase si uvedomí, že to bez mikroskopu nejde. Preto každý lekár, „špecializujúci“ sa na endodonciu má zubný mikroskop, nie však každý, kto má mikroskop sa špecializuje na endodonciu. Mikroskop totiž prináša množstvo výhod aj v iných oblastiach stomatológie.

Práca so stomatologický mikroskopomPráca so stomatologický mikroskopom Ergonomická práca s mikroskopomErgonomická práca s mikroskopom

Viem, že v Žiline pracuje s mikroskopom MUDr.Jandzík, možno aj niekto iný, no zatiaľ sa mi to nedonieslo.

Návrat

Súvisice otázky s témou Liečba koreňových kanálikov

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Liečba koreňových kanálikov, skúste vyhľadávanie s výrazom Liečba koreňových kanálikov v našej zubnej poradni.

Štítky