Otázka na tému Panický strach zo zubára

Strach zo zubára

Strach zo zubára. Som 21 ročná študentka VŠ no už od detstva mám obrovský strach z návštevy stomatologickej ambulancie. Hanbím sa za to, ale sama si neviem pomôcť. Už pri myšlienke na to mám neskutočné búšenie srdca. Snažila som sa nájsť si stomatológa, ktorý by mi v tejto oblasti pomohol, no väčšinou som sa stretla len s odmietavým postojom. Chcela by som sa vás opýtať, či by ste mi nevedeli poradiť s výberom stomatológa (najlepšie v nitre a okolí), príp. ako bojovať s týmto strachom. Ďakujem za pomoc.

Odpoveď

Dobrý deň,
návšteva u stomatológa je stresujúca aj v prípade, že cieľom nie je ošetrenie bolesti poprípade iný invazívny zákrok… Podvedome máme všetci určitý „rešpekt“ pred ošetrením. U niektorých z nás môže nadobudnúť rozmer panického strachu.
Určite by som Vám doporučil nájsť si stomatológa, ktorý Vám svojím prístupom pomôže prekonať tento problém. AKO NA TO? 

Jednoznačne osobné referencie… To znamená „jedna druhej riekla“… Skúste trebárs náš zoznam stomatológov z vášho regiónu…

S pozdravom MUDr. Maxim Stošek

Návrat

Súvisice otázky s témou Panický strach zo zubára

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Panický strach zo zubára, skúste vyhľadávanie s výrazom Panický strach zo zubára v našej zubnej poradni.

Štítky