Otázka na tému Endodoncia - liečba koreňových kanálikov zuba

Riešením je kvalitná endodoncia (ošetrenie koreňových kanálikov).

Dobrý deň, prosím Vás o názor. Môjmu manželovi na rontgene čeľuste vidno nejaký biely fliačik veľkosti aj tvaru hráška asi 0,5 cm nad koreňom pravej prednej lopatky tesne pod nosom. Ako som spomínala, na rontgene vidno že má pravidelný tvar. Poslala by som aj foto rontgen, nepustí ma to sem vo fore. Je objednaný ďalej k špecialistovi, ale to čakanie nás ubíja. Nevieme čo to môže byť. Vraj sa hovorí že kým je to bielej farby je to Ok. Ak by to bola cysta bola by zobrazená takto, alebo skor ako nejaký priesvitný váčok.
Vopred vďaka za názor.

Odpoveď

Dobrý deň,

Cysta ani žiadna dutina to byť nemôže, pravdepodobne pôjde o kondenzujúcu ostitídu. Je to stav vznikajúci u mŕtvych zubov, kedy infekciia v koreňovom kanáliku je veľmi pozvoľná a organizmus na ňu reaguje zhutnením kosti v oblasti hrotu koreňa, čo je v podstate pokus, ako infekciu ohraničiť a udržať na jednom mieste.
Riešením je kvalitná endodoncia (ošetrenie koreňových kanálikov).

Návrat

Súvisice otázky s témou Endodoncia - liečba koreňových kanálikov zuba

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Endodoncia - liečba koreňových kanálikov zuba, skúste vyhľadávanie s výrazom Endodoncia - liečba koreňových kanálikov zuba v našej zubnej poradni.

Štítky