Otázka na tému Vytrhnutie zuba - extrakcia zuba

Starosti po vytrhnutí zubu

Dobrý den, potrebujem radu. V stredu som bol trhať zub stoluci dole v ľavo, mal som v zube dieru, zub bol celkom v zlom stave. Zdá sa mi, že mi ho zubár zle vytrhol a koren mi ostal dnu. Diera sa mi celkom hojí ale mám bolesti dasna a mam ho aj napuchnuté. Môže mi ten koren zapríčiniť nejaké ťažkosti alebo sa nemám čoho báť? A ešte po injekcii mam citlivejšiu celú ľavú stranu, okolité zuby pri vytrhnutom mieste ma pobolievajú pri dotyku. Môže sa o niečo jednať?? Strašne dakujem za odpoved.

Odpoveď

Dobrý deň,

Či tam ostal kúsok zuba alebo nie, preukáže len RTG snímka. To, že Vás rana a jej okolie pobolieva (čo je normálne), alebo že možno cítite ostrý tvrdý okraj v rane (čo môže byť kosť) ešte nemusí znamenať, že je tam ponechaný koreň. Ak by tam nejaký naozaj ostal, tak sa alebo časom sám vytlačí, alebo bude robiť problémy (do úvahy prichádza opuch, bolesť, teploty, vznik cysty…). Každopádne by bolo rozumnejšie dať ho hneď von.

Návrat

Súvisice otázky s témou Vytrhnutie zuba - extrakcia zuba

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Vytrhnutie zuba - extrakcia zuba, skúste vyhľadávanie s výrazom Vytrhnutie zuba - extrakcia zuba v našej zubnej poradni.

Štítky