Otázka na tému Fixný strojček na zuby

Hradí fixný strojček na zuby poisťovňa?

Dobry den, mojej dcere odporucila doktorka fixny strojcek, lebo nevie prednymi hryzt, ze "trha " potravu,ze jej dolna celust skor rastie ako horna …chcem sa opytat, ma zmysel aby sme dali nasadit ten strojcek uz teraz, alebo mame pockat kym jej dorastu 8-micky?A aj za cenu, udajne ze to nehradi poistovna? Sumu nam povedala, ze za celu liecbu sa vysplha az na 1500euro… Dakujem

Odpoveď

Dobrý deň,

Nenapísali ste mi to najdôležitejšie – koľko má dcéra rokov. Pokiaľ má dvanásť a viac, tak to má zmysel. Ak sa zuby strojčekom napravia do správneho postavenia, pri prípadnom tlaku osmičiek ich možno hneď extrahovať. Že však budú tlačiť na zvyšok chrupu, to ešte nie je isté.

Samozrejme, že môžete počkať, strojček je možné nosiť v každom veku. Po osemnáske Vám však poisťovňa neuhradí nič. Hlavný problém skôr vidím v tom, že nemáte k danej čeľustnej ortopedičke dôveru. V tom prípade sa obráťte na inú, bude to obojstranná úľava.

Návrat

Súvisice otázky s témou Fixný strojček na zuby

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Fixný strojček na zuby, skúste vyhľadávanie s výrazom Fixný strojček na zuby v našej zubnej poradni.