Otázka na tému Zubné výplne - plomby

Výmena amalgámovej plomby za bielu plombu

Dobry den chcel by som sa opytat mam odkusene cca 3mm s 3 prednych zubov jeden hryzak a dve vedla neho chcel by som vediet ci sa to da dorobit alebo ich treba celkom nejako vymenit,potom by som sa chcel opytat ked ma cierne plomby ako by sa ich dalo vymenit za biele ak ano,tak kolko by cca stala vymena jednej plomby. A este jedna otazocka mam jeden zub asi 4 s dola s prava a mam ho ako taky strieborny to mi neviem preco urobil zubar este na zakladnej skole ako by sa ho dalo vybielit? vymenou zuba?A kolko je taka cena cca za jeden zub.velmi pekne dakujem za odpoved s pozdravom Michal

Odpoveď

Dobry den,

Áno, je možné vymeniť amalgámové „strieborné“ výplne za fotokompozity (tzv.biele plomby), cena sa odvíja od ich veľkosti, náročnosti prevedenia a od ambulancie. Ak sa Vám ulomil z vlastného zuba nejaký kúsok, je ho tiež možné dostaviť pomocou fotokompozitu.

Amalgámová plomba - kazAmalgámová plomba – kaz Amalgámová plomba - kaz pod výplňouAmalgámová plomba – kaz pod výplňou Amalgámová plomba nahradená bielou plombouAmalgámová plomba nahradená bielou plombou

Amalgámy sa vybieliť nedajú, rovnako sa nedajú vymeniť zuby. Neviem, či ste tým myslel transplantáciu od iného člena Vašej rodiny, alebo máte predstavu, že možno niekde kúpiť nový zub, ale to proste nejde.

Návrat

Súvisice otázky s témou Zubné výplne - plomby

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Zubné výplne - plomby, skúste vyhľadávanie s výrazom Zubné výplne - plomby v našej zubnej poradni.

Štítky