Otázka na tému Zubný mostík

Koľko by ma stála výmena zubného mostíka?

Dobrý den. Mám keramický mostík na hornej čelusti.Mostík je z 2 častí,lavej a pravej.Na pravej časti sa mi odlomili 2zuby.Chcem si tu celu pravu stranu vymenit.Kolko by to asi stálo,kedže mám to uchytené na pevno.Neviem či to je vadný materiál.Na reklamáciu už nemám asi nárok,lebo mám to už vyše 2 rokov.Dopredu Vám velmi pekne dakujem za odpoved.

Odpoveď

Dobrý deń,

To, že má mostík dve časti, mi nepovie nič. Dôležité je, koľko má členov. Pod pojmom člen sa chápe korunka alebo nahrádzaný zub. Za jeden kovokeramický člen na Slovensku zaplatíte 130 – 300 eur v závislosti od toho, kde si to necháte zhotoviť.

Most na sklenených vláknach - pôvodný stavMost na sklenených vláknach – pôvodný stav Most na sklenených vláknach - hotový most na sklenených vláknachMost na sklenených vláknach – hotový most na sklenených vláknach

Návrat

Súvisice otázky s témou Zubný mostík

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Zubný mostík, skúste vyhľadávanie s výrazom Zubný mostík v našej zubnej poradni.

Pridať komentár

mostik

28. 01. 2013 14:04 | liptákova | reagovať

dobrý deň,poprosila by som o odpoveď,či sa dá pripojiť mostík na sklenených vláknach z jednej strany na 4 obruseny zub,a na 2 zdravý zub,pôvodne som mala mostik uchytený na 4,vyplňal 3 medzeru,a ešte jedna otázka ako dlho vydrží ,moja zubarka tvrdí že je to len dočasné riešenie na maximum 2 roky

RE: mostik

28. 01. 2013 17:31 | rudolf novotný | reagovať

Nahrádzať trojku je náročné, aj keby šlo o klasický mostík… Vo vašom prípade máte asi na mysli: štvorka korunka, trojka nahrádzaná (medzičlen), na dvojku nalepené vlákna. Dá sa to vykonať a pri presnej práci to môže funfovať 5 až 10 rokov, musí to ale vykonať niekto, kto má s mostíkmi na vláknach skúsenosti. Výjde Vás to asi rovnako, ako bežný mostík, no môže to vyzerať lepšie a nebude nutné obrúsiť dvojku. Iná možnosť by bola vyhotoviť na štvorku korunku a miesto trojky vsadiť implantát a naňho korunku.

Pridať komentár

Štítky