Otázka na tému Vytiahli mi zub - extrakcia zuba

Extrakcia v celkovej anestéze

Zdravím Vás! Chcel by som sa spýtať na problém s osmičkou v pravej spodnej časti. Táto mi rastie polovica pod ďasnom a keďže mám problémy s trhaním (zahnuté koreňe) chcem sa spýtať, či je možné trhať tento zub pod narkózou. Vopred veľmi ďakujem za odpoveď, lebo už mi druhý deń nezaberajú ani žiadne tablety od bolesti.. Miroslav Škrovan.

Odpoveď

Dobrý deň,
v podstate to nie je problém, ak nemáte Vy nejaký vážny zdravotný dôvod, ktorý by kontraindikoval celkovú anestézu. Je nutné osloviť stomatológa, ktorý poskytuje takéto služby, poprípade stomatochirurgické oddelenie. Uvedomte si však, že celková anestéza Vám nevyrieši prípadné pooperačné komplikácie (bolesti a pod…).

S pozdravom MUDr. Maxim Stošek

Návrat

Súvisice otázky s témou Vytiahli mi zub - extrakcia zuba

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Vytiahli mi zub - extrakcia zuba, skúste vyhľadávanie s výrazom Vytiahli mi zub - extrakcia zuba v našej zubnej poradni.

Pridať komentár

extrakcia 38zuba

24. 08. 2013 14:59 | Janka | reagovať

Dobry deň,pred mesiacom som bola na sukromnej klinike na odstranenie 38korena.Nakolko korene boli zle anatomicky uložene boli skoro ležmo na dasne a hned pod nervom tak bol zakrok naročny na odstranenie a došlo k poškodeniu nervu takže po operacii som si necitila bradu ani pol lavej spodnej pery tzv.syndrom mrtvej brady.Každy den po zakroku som chodila na laser,ale necitila som zlepšenie len zhoršenie.Citila som silny tlak na ostatne dolne zuby a brnenie.Doktor tvrdil že je to normalne že to prejde po 2–3týždnoch.Už je mesiac po zakroku a včera som bola donutena pre neznesitelne bolesti hlavy a tlaku do zubov znova ho navštivyť,ranu mi znovu otvoril a vyčistil…po zakroku mi povedal že tam bola krvna zrazenina a žlta číra tekutina asi po anesteze že to sa vo vynimočnych pripadoch stava.Po odznení injekcie som citila konečne uvolnenie tlaku ale zato pribudlo mravčenie polky jazyku…je to normalne?zase mi zasiahol už poškodeny nerv?kedy mi to prosim vas odznie…a je normalne že ked mam ten syndrom mrtvej brady že pri pohybe citim bolesť s silne mravčenie? niekedy ma pod perou spicha ako keby mi to niekto prepichol zicherkou…kedy už tato bolesť skoči..už viac ako mesiac nežijem len preživam…dakujem za vašu skoru odpoved a pomoc

Pridať komentár

Štítky