Otázka na tému Bezbolestné ošetrenie zuba

Bezbolestné ošetrenie u zubára? Mýtus či fakt?

Dobrý večer, mám 14 rokov a zuby mám v hroznom stave aj keď si ich čistím tak ako mám, zubárka povedala že je to dedičné (môj ocko má zlé zuby, v 16 rokoch mal protézu) a mám najmä predné zuby zlé…2 mám totálne skazenú a tá musí ísť von ale zubárka povedala že dá mi von obidve 2 lebo mám nadbytočné zuby a neviem čo to je..A potom mám jednotku skazenú, kaz je medzi zubom a trošku nútri, ako sa to ošetruje ? u zubárky odpávadam…hrozne sa bojím, bude to kruté ošetrenie ? Ďakujem veľmi pekne :)

Odpoveď

Dobrý deň,

Začal by som tým, že sa nededia zlé zuby, ale iba zlé návyky. Pokiaľ nemáte genetické ochorenie vývoja skloviny alebo zuboviny (amelogenesis imperfecta alebo dentinogenesis imperfecta), čo je naozaj veľmi zriedkavé, tak bude chyba vo Vašej alebo lekárkynej starostlivosti (prípadne oboje).

Ďalšia dôležitá vec je, že všetky zákroky v zubnom kresle sa dajú vykonať úplne bezbolestne. Jediné, čo môže bolieť, je domáce hojenie po zákroku, no to nie je dôvod na strach z ošetrenia.

Návrat

Súvisice otázky s témou Bezbolestné ošetrenie zuba

Súvisice články s témou Bezbolestné ošetrenie zuba

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Bezbolestné ošetrenie zuba, skúste vyhľadávanie s výrazom Bezbolestné ošetrenie zuba v našej zubnej poradni.

Štítky