Otázka na tému Vytrhnutie zuba - extrakcia zuba

Mesiac po zákroku stále opúcha miesto, kde boli odstránené dva zuby...

Dobrý deň, 20.1.2012 mi rozrezali dasno a vysekali zub, ktorý nenarastol . Zároveň mi vybrali cystu, ktorá bola pod ním schovana. Zákrok prebehol v poriadku a rana sa dobre zahojila. Po čase má začal bolieť zub nad týmto miestom. Zub mi rozvrtali, liečili a uzavreli. Po každom uzavretí sa mi pod zubom spravil hnisavy vacok. Zub znovu otvorili, precistili ihlami a raz aj preliecili antibiotikami. To sa niekoľko krát zopakovalo. Zubarka sa rozhodla zub vytrhnut. Čakali sme kým sa kosť zahoji(zatvrdne).

5.11. Mi zub vytrhli. Rana sa zahojila. Teraz sa mi urobil opuch z vnútornej strany dasna pod miestom vytrhnuteho zubu. Boli to len na dotyk . No boli má na tej strane hlava a ucho. Chcela by som sa opýtať či to môže sposobovat počasie , alebo sa len rozdrazdila ešte rana z januára. Alebo je nutne zájsť k zubarovi? Momentálne som na PN kvôli zápalu dychacich ciest, veľa kašlem, tak sa mi nedá k nemu zájsť. Svoje zubarke doverujem.

Ďakujem za odpoveď.

Odpoveď

Dobrý deň,

Je veľmi zvláštne, že Vám pomaly mesiac po zákroku opúcha miesto, kde boli odstránené dva zuby. Opuch a tvorba hnisu je vždy prejavom infekcie tkanív a u Vás už predsa možné zdroje infekcie boli odstránené… Tu sa ponúka otázka, či spomínané zuby boli odstránené celé. Ak áno, čo by mal potvrdiť roentgen, tak príčina musí byť v okolitých zuboch, alebo makkých tkanivách. To Vám ale môže povedať len zubný lekár, ktorý Vás dôkladne vyšetrí.

Návrat

Súvisice otázky s témou Vytrhnutie zuba - extrakcia zuba

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Vytrhnutie zuba - extrakcia zuba, skúste vyhľadávanie s výrazom Vytrhnutie zuba - extrakcia zuba v našej zubnej poradni.

Štítky