Otázka na tému Panický strach zo zubára

Ako postupovať, keď dieťa so zubárom nespolupracuje ani po dobrom ani po zlom?

Dobrý večer.Čítala som Vašu radu pre mamičku,ako postupovať pri hnisavom vačku keď je zub rozvrtaný. Ja som dnes našla svojmu 5 a pol ročnému synovi vačok na zvonku vyzerajúc zdravom zube.Trošku som mu to pritlačila a vyšiel mu hnis. No on je problématický paciet a čo sa týka zubov desať násobne. Raz sa podarilo zubárke jeden zub vyvrtat a aj to len čiastočne, viac ústa neotvoril. Chcem poprosiť o radu ako postupovať, keď dieťa nespolupracuje ani po dobrom ani po zlom. Ďakujem krásne za odpoveď. S pozdravom

Odpoveď

Dobrý deň,

Ja rozhodne nie som zástancom podávania akýchkoľvek liekov, no v takýchto prípadoch, zvlášť u malých detí, je podľa mňa cesta najmenšieho zla podať dieťaťu pol hodiny pred zákrokom krátkodobo pôsobiace lieky tlmiace strach a bolesť. Dieťa ostáva pri vedomí, no je zbavené akéhokoľvek strachu, znižuje sa vnímanie bolesti, zlepší nálada a je schopné spolupráce. Často to spraví zázraky. Po vypršaní účinku lieku si spomína len matne alebo vôbec na to, čo prežilo v ambulancii.

Dieťa pacientDieťa pacient

Návrat

Súvisice otázky s témou Panický strach zo zubára

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Panický strach zo zubára, skúste vyhľadávanie s výrazom Panický strach zo zubára v našej zubnej poradni.

Štítky