Otázka na tému Zubné výplne - plomby

Alergia na amalgám

Dobrý deň, dá sa u Vás zistiť alergia na amalgán? Ak nie, tak kde? spadne mostík a je zubnou výplňou amalgán, môže to uškodiť?
Ďakujem

Odpoveď

Alergia na amalgám a iné zubné zliatiny sa dá overiť na oddeleniach alergológie a imunológie. Druhej časti otázky som možno neporozumel, no pravdepodobne sa pýtate, či je amalgám zdraviu škodlivá výplň. Osobne som amalgámovú výplň nezhotovil už niekoľko rokov, nemyslím si však, že je zdraviu škodlivá. Rozhodne je však škodlivá priemyselná záťaž súvisiaca s výrobou amalgámu, na čistotu vôd negatívne vplýva jeho odstraňovanie v zubných ambulanciách a nezanedbateľný vplyv na životné prostredie má aj kremácia mŕtvych s vyšším počtom amalgámov. Morbídne, ale pravdivé.

Amalgámová plomba - kazAmalgámová plomba – kaz odstranena-amalgamova-vypln.jpgodstranena-amalgamova-vypln.jpg Amalgámová plomba - kaz pod výplňouAmalgámová plomba – kaz pod výplňou Amalgámová plomba nahradená bielou plombouAmalgámová plomba nahradená bielou plombou

Návrat

Súvisice otázky s témou Zubné výplne - plomby

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Zubné výplne - plomby, skúste vyhľadávanie s výrazom Zubné výplne - plomby v našej zubnej poradni.

Štítky