Otázka na tému Zubný mostík

Oprava keramického mostíka

Dobrý den.Mohli by ste mi poradit?Pred 2 rokmi som si dal urobit keramický mostík na hornej čelusti.Mostík je 2 častí,lavá a pravá strana, je uchytený na pevno.Asi po roku a pol sa mi vyštrbil predný zub na pravej strane čeluste.Moja zubárka mi ho trochu obrusila,ale aj tak to je poznat.Nedávno som normálne jedol a znova sa mi ulomil kusok keramiky,tento krát na zadnom zube,tiež pravej strany.Lavu stanu mám vporiadku.Dá sa to neako opravit?Počul som niečo o napalovaní keramiky na poškodený zub. Mojou nevýhodou však je, že mám protézu na pevno. Poradte mi prosím Vás pekne,ako to riešit. Dala by sa tá pravá strana mostíka aj celá vymenit?ked to je na pevno? DAKUJEM ZA ODPOVED.

Odpoveď

Dobrý deň,

V prípade malých úlomkov keramiky je možné defekt opraviť priamo v ústach, chce to ale dávku zručnosti, materiálne a technické zabezpečenie. Ak sú straty väčšie, bude nutné mostík, alebo jeho časť dať dolu a kompletne prerobiť. Napaľovať keramiku na kov v ústach je nemožné, vzhľadom na to, že je na to potrebná teplota vyše 1200 stupňov celzia.

Návrat

Súvisice otázky s témou Zubný mostík

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Zubný mostík, skúste vyhľadávanie s výrazom Zubný mostík v našej zubnej poradni.

Štítky