Otázka na tému Endodoncia - liečba koreňových kanálikov zuba

Tretí deň po plnení kanálikov ma zub začal pobolievať

Dobrý deň, asi pred týždňom mi boli čistené a vyplnené koreňové kanáliky zuba. Všetko bolo v poriadku,zub nebolel, ale zhruba na tretí deň ma začal bolieť na dotyk jazykom a zakusnutie, inak ma zub nebolí. Chcela by som preto vedieť, či mám ísť na kontrolu k zubárovi alebo či mám ešte pár dní počkať a prestane to bolieť. Za odpoveď vopred ďakujem.

Odpoveď

Bolesť po zaplnení koreňových kanálikov býva relatívne častý jav a vôbec nemusí znamenať chybné ošetrenie. Väčšinou ide iba o jemnú náhryzovú bolesť, no nie je vylúčená ani silná bolesť vyvolaná tak slabým podnetom, ako je dotyk jazykom. Úspešnú prognózu zaručujú dva faktory: bolesť je prítomná iba na dotyk (záhryz alebo silnejšie zatlačenie) a ustúpi do piatich dní od zákroku.
Zatiaľ by som Vám teda doporučil počkať, ak bude bolesť pretrvávať dlhšie, tak sa obráťte na stomatológa, ktorý kanáliky plnil.

korenove-kanaliky-detail.jpgkorenove-kanaliky-detail.jpg

Návrat

Súvisice otázky s témou Endodoncia - liečba koreňových kanálikov zuba

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Endodoncia - liečba koreňových kanálikov zuba, skúste vyhľadávanie s výrazom Endodoncia - liečba koreňových kanálikov zuba v našej zubnej poradni.

Štítky