Otázka na tému Zubné výplne - plomby

Bolesti po výmene starej plomby za novú

Dobrý deň začal ma pobolievať zub po týždni bolesti som bola u zubára ktorý mi vyvrtal starú plombu a nahradil ju novou bielou.Dnes je tomu už týžden a ja stále nemožem na zube nič prežúvať prí zákuse dosť bolí a bolest cítim nonstop okrem iného mám momentálne plné ustá aftou.Čo mi poradíte mám ist znova k zubárovi,prípadne bude musieť plombu odvrtať znova? Zub je dosť bolestivý -
už minulé vrtanie bolo extra nepríjemné,som stoho dosť nervozna plombovanie nebolo práve lacné.Dakujem za skorú odpoveď.

Odpoveď

Dobrý deň,

Najskôr by ste tam mali zájsť kvôli poskytnutiu prvej pomoci. Tu Vám lekár na spomínanom zube zníži výplň tak, aby sa nedotýkala protiľahlého zuba ani pri dohryznutí. Potom budete musieť počkať, až sa zahoja afty. Keď budete v poriadku, môže sa zub celý prerobiť, ak je treba. O tom rozhodne lekár.

Amalgámová plomba - kazAmalgámová plomba – kaz Amalgámová plomba - kaz pod výplňouAmalgámová plomba – kaz pod výplňou Amalgámová plomba nahradená bielou plombouAmalgámová plomba nahradená bielou plombou

Návrat

Súvisice otázky s témou Zubné výplne - plomby

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Zubné výplne - plomby, skúste vyhľadávanie s výrazom Zubné výplne - plomby v našej zubnej poradni.

Štítky