Pridať komentár

Návrat

Nová karta + nový zubný lekár

17. 08. 2014 19:52 | Ladislav

Dobrý deň. Mám 16 rokov, 5 rokov som nebol u žiadneho zubného lekára. (pred piatimi rokmi som bol v DD)
Zobrala si ma mama a odvtedy som nechodil k zubnému lekárovi.)rozvedení rodičia) Ani zubnú kartu nemám. 30. decembra ma rozbolel zub, opuchol(nedeľa). (vtedy som bol na prázdninách u otca) Na druhý deň sme išli na pohotovosť, kde mi s ním lekárka niečo robila → nejako narezala a vytláčala hnis/dala tam že „knôt“ (či ako to nazvala) a s tým, že mám ísť na druhý deň na kontrolu k svojmu zubnému lekárovi. Na druhý deň (31.12.2013) sme išli zas na pohotovosť → tentoraz k lekárovi. On povedal, že to ona mala rovno vytrhnúť. (hlboký kaz). Tak mi ho 20 minút trhal :). Predpísal mi nejaké antibiotiká, ktoré som dobral… Potom povedal, že tam mám na druhej strane čeluste (ten istý zub-6) ďaľšieho adepta na to isté a mám si potom nájsť svojho zubného lekára atď. (už bol informovaný o tých 5 rokoch bez prehliadok…)
Aby som Vás uviedol do obrazu, v tom čase mi aj zarasali nechty → oba palce. Otec mi dal nejaké peniaze na zubára a aj na tie palce, nech si to dám do poriadku.
V januári som bol s tými palcami na chirurgii a teraz ich mám v poriadku…
Ale späť k zubom… Vo februári som bol v jednej súkromnej zubnej ambulancii, kde mi povedali, že oni nemajú zmluvu s poisťovňou a potenciálny najbližší termín by bol niekedy v apríli.. Potom som išiel do inej zubnej ambulancie, kde mi pani doktorka povedala, že ma jednoducho nezoberie.. Vtedy som si povedal, že to odložím na neskôr, veď sa blížil monitor atď…
No a v júli som bol na mesiac u otca, ktorý mi povedal, že aby som toho zubára neodkladal.
Zub (ten „adept“) našťastie nebolí. v júni som si kúpil vlastnú pastu Colgate Total.(Mama kupovala takú nekvalitnú a najlacnejšiu v Tescu → čomu pripisujem vznik tých kazov.)
Takže teraz by som chcel vyriešiť toho zubára. Nemám zubnú kartu(a asi by som sa knej už nedostal) a ani neviem ku ktorému zubnému lekárovi by som išiel. Chcem sa ale opýtať, či mám ísť najskôr na pobočku mojej poisťovne a tam sa opýtať, či majú zaevidovaného zubného lekára na moje meno. Akým mám zvoliť potom postup? Viete, vy ste zubný lekár, a ako by ste si priali, aby prišiel pacient s tým, že chce byť Váš zmluvný pacient?
Za odpoveď ďakujem a rád by som bol, keby ste odpovedali na môj e-mail. ĎAKUJEM.