Ako mám postupovať pri zmene zubára?

Dobrý deň, ako mám postupovať pri zmene zubára? Potrebujem nejaký doklad, alebo moju kartu od starého zubára? Sú nejaké poplatky?
Čo sa stane ak pôjdem iba k novému zubárovi a tam už zostanem-urobí mi novú kartu. (chodila som iba na preventívne prehliadky, a zatial mi zatial iba 2 zuby)
Ak iba tak prestúpim, ako o tom bude vedieť moj starý zubár?(nebudu unho nejake pokuty ?)
Ďakujem za odpoved

Odpoveď

Dobrý deň,

Oficiálny postup je nasledovný:
Zájdete za svojim bývalým stomatológom a požiadate ho o vyradenie z evidencie. Pokiaľ ste uňho podpisovali alebo predlžovali zmluvu o poskytovaní stomatologického ošetrenia pred menej ako šiestimi mesiacmi, až do uplynutia tejto časovej lehoty budete musieť byť u nového stomatológa ošetrovaná na priamu platbu bez spoluúčasti zdravotnej poisťovne. Ak ste zmluvu podpisovali dávnejšie, je Vám stomatológ povinný vydať vyradenku z evidencie spolu s potvrdením o absolvovaní preventívnej prehliadky počas uplynulých dvanástich mesiacov. Pokiaľ na tom trváte, musí Vám vydať odpis zubnej karty alebo jej kópiu, originál je jeho majetkom a dokladom o výkonoch. Je možné, že za tieto úkony budete platiť nejaký malý peniaz.

S týmito dokladmi zájdete za novým stomatológom, ktorý Vás zaradí do evidencie a môže Vás ošetrovať. Všetky informácie pre zdravotnú poisťovňu odošlú zúčastnení lekári, Vy tam osobne hlásiť nemusíte nič.

Pokiaľ by ste šla rovno k novému zubárovi bez týchto dokumentov, poisťovňa mu neuhradí žiaden výkon.
Ak ste si ako nového stomatológa vybrali lekára, ktorý nemá uzavrté dohody so zdravotnými poisťovňami, (pracuje na priamu platbu), tak nemusíte robiť nič z predošlého, len ho jednoducho požiadate o zaradenie medzi svojich pacientov.

Návrat

Pridať komentár

Neexistujuca zubna karta

08. 04. 2013 13:47 | Martin | reagovať

Dobry den, mna by tiez zaujimalo, co mam robit, ked som chodil vyse 10 rokov iba k sukromnym stomatologom, a moja karta pokial viem, tak uz ani neexistuje, kedze moj stomatolog (pocas studia na ZS a SS) uz nezije. Da sa nejako nanovo zaregistrovat, alebo ake kroky treba vykonat, ked sa neviem dopatrat mojej zubnej karty? Dakujem

RE: Neexistujuca zubna karta

08. 04. 2013 17:16 | rudolf novotný | reagovať

Najjednoduchšie by bolo, ak zájdete do Vašej zdravotnej poisťovne a požiadate o výpis z registra stomatologických zákrokov. Povedzte im, o čo ide a s ich dokladmi sa môžete zaregistrovať u ktoréhokoľvek stomatológa.

zmena zubára

13. 12. 2013 21:35 | katarina | reagovať

Dobry den,prosim Vas o informáciu,nakolko som zmenila zubára,zubárka ma vyradila z evidencie,ale mi odmietla vydať kartu so všetkymi udajmi,vraj nemam na kartu nárok,nech mi novy zubár založi novu.Aj ked som ju pekne poprosila aby mi vydala staru kartu,odmietla.Postupovala správne,ked mi odmietla vydať kartu.

RE: zmena zubára

14. 12. 2013 10:41 | Novotný Rudolf, MUDr. | reagovať

Podľa zákona je zdrav.karta majetkom ambulancie. Pri zmene lekára je však zubárka zhotoviť Vám na požiadanie odpis karty, alebo fotokópiu pôvodnej. Má právo účtovať si za to nejaký administratívny poplatok.

zmena zubneho laboranta

27. 01. 2014 14:28 | janka | reagovať

dobry den, chcem zmenit zubnu laborantku synovi, boli sme u nej len dvakrat, vytrhli sme iba zuby na jej zelanie, ale nedala zatial ziadny strojcek, chcem ju zmenit lebo sa mi nepáči ani jej prístup ku deťom a ani ku dospelým, musím poziadat o vyradenie z evidencie? ak ano da sa to aj po telefone? nechcem byt s nou v kontakte… dakujem

zmena zubarky

06. 08. 2014 08:11 | Kani | reagovať

Dobrý deň. Chcel by som vedieť že keď som 14.rokov nebol u svojej zubarky, nakoľko som radšej navštívil súkromnú ambulanciu tak musim teraz pri zmene zubarky ísť niečo niekam hlásiť? 14.rokov som u nej nebol ani na preventivke. Má ona vlastne ešte moju kartu? Ako dlho sa to archivuje? Hrozí mi za to niečo? Medzi tým som zmenil aj poisťovňu a jej som to nehlásil. Ďakujem.

RE: zmena zubarky

06. 08. 2014 20:20 | Novotný Rudolf, MUDr. | reagovať

Choďte do svojej poisťovne a spýtajte sa na správny postup. Pravdepodobne nebudú mať evidovaného žiadneho zmluvného lekára v spojitosti s Vašim menom, ale pre istotu si to overte. Žiadna pokuta Vám nehrozí.
Vaša stará karta je majetkom pani doktorky, ale na požiadanie je povinná urobiť Vám z nej výpis. Ak je však 14 rokov stará, novému lekárovi to bude nanič.

Nová karta + nový zubný lekár

17. 08. 2014 19:52 | Ladislav | reagovať

Dobrý deň. Mám 16 rokov, 5 rokov som nebol u žiadneho zubného lekára. (pred piatimi rokmi som bol v DD)
Zobrala si ma mama a odvtedy som nechodil k zubnému lekárovi.)rozvedení rodičia) Ani zubnú kartu nemám. 30. decembra ma rozbolel zub, opuchol(nedeľa). (vtedy som bol na prázdninách u otca) Na druhý deň sme išli na pohotovosť, kde mi s ním lekárka niečo robila → nejako narezala a vytláčala hnis/dala tam že „knôt“ (či ako to nazvala) a s tým, že mám ísť na druhý deň na kontrolu k svojmu zubnému lekárovi. Na druhý deň (31.12.2013) sme išli zas na pohotovosť → tentoraz k lekárovi. On povedal, že to ona mala rovno vytrhnúť. (hlboký kaz). Tak mi ho 20 minút trhal :). Predpísal mi nejaké antibiotiká, ktoré som dobral… Potom povedal, že tam mám na druhej strane čeluste (ten istý zub-6) ďaľšieho adepta na to isté a mám si potom nájsť svojho zubného lekára atď. (už bol informovaný o tých 5 rokoch bez prehliadok…)
Aby som Vás uviedol do obrazu, v tom čase mi aj zarasali nechty → oba palce. Otec mi dal nejaké peniaze na zubára a aj na tie palce, nech si to dám do poriadku.
V januári som bol s tými palcami na chirurgii a teraz ich mám v poriadku…
Ale späť k zubom… Vo februári som bol v jednej súkromnej zubnej ambulancii, kde mi povedali, že oni nemajú zmluvu s poisťovňou a potenciálny najbližší termín by bol niekedy v apríli.. Potom som išiel do inej zubnej ambulancie, kde mi pani doktorka povedala, že ma jednoducho nezoberie.. Vtedy som si povedal, že to odložím na neskôr, veď sa blížil monitor atď…
No a v júli som bol na mesiac u otca, ktorý mi povedal, že aby som toho zubára neodkladal.
Zub (ten „adept“) našťastie nebolí. v júni som si kúpil vlastnú pastu Colgate Total.(Mama kupovala takú nekvalitnú a najlacnejšiu v Tescu → čomu pripisujem vznik tých kazov.)
Takže teraz by som chcel vyriešiť toho zubára. Nemám zubnú kartu(a asi by som sa knej už nedostal) a ani neviem ku ktorému zubnému lekárovi by som išiel. Chcem sa ale opýtať, či mám ísť najskôr na pobočku mojej poisťovne a tam sa opýtať, či majú zaevidovaného zubného lekára na moje meno. Akým mám zvoliť potom postup? Viete, vy ste zubný lekár, a ako by ste si priali, aby prišiel pacient s tým, že chce byť Váš zmluvný pacient?
Za odpoveď ďakujem a rád by som bol, keby ste odpovedali na môj e-mail. ĎAKUJEM.

RE: Nová karta + nový zubný lekár

17. 08. 2014 21:36 | Novotný Rudolf, MUDr. | reagovať

Vzhľadom na to, že si dosiaľ nepodpísal zmluvu so žiadnym zubným lekárom, vieš si v podstate vybrať, ku komu budeš chodiť – samozrejme za podmienky, že prijíma nových pacientov. Ak si ani Ty, ani tvoj zákonný zástupca dosiaľ zmluvu u zubára nepodpisoval, nemá zmysel chodiť na poisťovňu, ale rovno k lekárovi. Ak si vyberieš lekára, ktorý nemá zmluvu s poisťovňou, nemusíš sa o poisťovňu vôbec starať, avšak musel by si si všetko hradiť zo svojho vrecka.

bez prehliadok

24. 11. 2014 15:44 | Nikol | reagovať

Dobrý deň chcela by som sa opýtať ako to je keď som asi 4 roky nebola u zubára a ani na prehliadke musí mi tú prehliadku do konca roka urobiť ten zubár u ktorého ešte som alebo môžem od neho odísť a urobiť si ju u nového zubára bude to v pohode ak to bude do konca roka? Ako to vlastne je? Vopred ďakujem za odpoveď.

RE: bez prehliadok

24. 11. 2014 22:11 | Novotný Rudolf, MUDr. | reagovať

Nie, mali by ste najskôr požiadať o vyradenie z evidencie u pôvodného stomatológa a následne sa s výpisom o vyradení a s kartou (alebo aspoň s jej opisom) prihlásiť k novému. Ten Vám spraví vstupnú prehliadku.

RE: RE: bez prehliadok

25. 11. 2014 01:12 | Nikol | reagovať

Ďakujem :)

novy zubar

29. 12. 2014 13:17 | lukas | reagovať

Dobrý deň, chcel by som sa opýtať, že ak chcem prestúpiť k novému zubárovi a u starého nemám preventívnu prehliadku či stačí ak mi nový urobí vstupnú prehliadku v novom roku alebo to musím s tihnút do konca starého roka. Ďakujem.

RE: novy zubar

04. 01. 2015 21:48 | Novotný Rudolf, MUDr. | reagovať

Stačí Vám vstupná prehliadka u nového lekára.

stratena karta

07. 01. 2015 14:02 | domi | reagovať

Dobry den ja by som sa chcela spytat ze ako mam postupovat ked asi po 8 rokoch som bola u mojej zubarky ktora by mala mat moju zdravotnu kartu no ale ked som sa tam uz konecne objednala mi povedala ze kartu u nej nemam. Bola som asi pred 5 rokmi u zubarky ale u sukromnej . Je mozne ze ma vyradila? Tak ako mam postupovat mam ist na zdravotnu poistovnu a opytat sa tam?

RE: stratena karta

07. 01. 2015 19:13 | Novotný Rudolf, MUDr. | reagovať

Zájdite na najbližšiu pobočku svojej zdravotnej poisťovne a vyžiadajte si svoj osobný výpis, kde bude uvedené, koho poisťovňa eviduje ako Vášho stomatológa a komu preplácala výkony. Ak ste uňho neboli viac ako 6 mesiacov, môžete sa s týmto výpisom prihlásiť u nového zubného lekára.

karta

07. 01. 2015 16:49 | Eva | reagovať

Dobrý deň,moja zubná lekárka chce odo mňa žiadosť na vydanie karty. Vie mi niekto poradiť, čo taká žiadosť musí obsahovať? alebo kde by som ukážku žiadosti našla? Ďakujem

RE: karta

07. 01. 2015 19:15 | Novotný Rudolf, MUDr. | reagovať

Neviem o tom, že by ste boli povinná žiadať kartu písomnou formou. Ešte som o niečom takom nepočul.

zmena zubara

05. 02. 2015 11:05 | Pavol | reagovať

Dobrý deň. chcem poprosiť o radu. Mal som zubárku pri ktorej som nebol cca 10 rokov a ani neviem či existuje. Nechcem ísť za ňou po starú kartu alebo odpis, lebo sme sa nerozišli najlepšie a aj sa hanbím tam ísť. Chcem si založiť novú kartu u nového zubára. Da sa to spraviť bez návštevy starej zubárky ? ďakujem

RE: zmena zubara

05. 02. 2015 21:24 | Novotný Rudolf, MUDr. | reagovať

Ak je to viac ako desať rokov, spýtajte sa v zdravotnej poisťovni, či to budú akceptovať.

medzinárodné záležitosťi

09. 03. 2015 10:38 | Jana | reagovať

Dobrý deň, mám 26 rokov, žila som od svojich 13-tich rokov v usa a nedávno som sa vrátila domov. Kartu mam pravdepodobne ešte u mojej detskej zubárky ktorá asi bude môjmu novému zubárovi na nič. Takže ako mam postupovať? Stačí len prísť s kartičkou poistenca k novému zubárovi a oni mi urobia novú kartu a zaregistrujú ma? ..za odpoveď vopred Ďakujem

zmena zubara

17. 03. 2015 19:07 | Janka Trajtelova | reagovať

Dobrý den,chcem sa opýtať,pred týždnom som prešla k inej zubárke ktorá ma na to naviedla,vytrhla mi šesť zubov a to veľmi bolestivo. Medzi tým mi dala podpísať zmluvu a založila kartu bez vyradenia od pôvodnej zubárky. Kedže nie som s nou spokojná pre jej výkony,po každom vytrhnutom zube som mala zápal dasien. Zaujíma ma,či môžem od tej zmluvy odstúpiť a pokračovať u pôvodnej podotýkam veľmi dobrej zubárky. Prosím o radu ako postupovať,viem že moja nová zmluva nie je ešte nahlásená v poisťovni. DAKUJEM.L

zmena zubara

17. 03. 2015 19:07 | Janka Trajtelova | reagovať

Dobrý den,chcem sa opýtať,pred týždnom som prešla k inej zubárke ktorá ma na to naviedla,vytrhla mi šesť zubov a to veľmi bolestivo. Medzi tým mi dala podpísať zmluvu a založila kartu bez vyradenia od pôvodnej zubárky. Kedže nie som s nou spokojná pre jej výkony,po každom vytrhnutom zube som mala zápal dasien. Zaujíma ma,či môžem od tej zmluvy odstúpiť a pokračovať u pôvodnej podotýkam veľmi dobrej zubárky. Prosím o radu ako postupovať,viem že moja nová zmluva nie je ešte nahlásená v poisťovni. DAKUJEM.L

RE: zmena zubara

24. 05. 2015 19:30 | Novotný Rudolf, MUDr. | reagovať

Najschodnejšie by bolo vysvetliť si to s novou zubárkou, nech výkony nehlási do poisťovne a legitímne ponechať platnú poslednú dohodu a evidenciu u pôvodnej zubárky. Táto nová ale týmpádom vykonala prácu bez úhrady a tak je možné, že si bude nárokovať nejakú platbu. To je už na Vás.
Tak či tak, nie som si celkom istý, ako to dopadne. Skôr by Vám to povedali na poisťovni.
Ak sa nedohodnete, prinajhoršom budete musieť počkať, pretože po 6 mesiacoch máte nárok prejsť k inej lekárke.

Odhlásenie od stomatológa

24. 05. 2015 18:56 | Peter | reagovať

Dobrý deň, zhováral som sa s novým stomatológom o odhlásení od starého a povedal mi že mi stačí tam zavolať. Rád by som veril že to stačí, pretože starú zubárku už nechcem nikdy vidieť. 4oho sa dotkla to pokazila a musel som si to dat navyše za nemalý peniaz vytrhnúť. Nový stomatológ nepotrebuje žiaden výpis z karty, stačia mu len dva dátumy, ktoré mi vraj môže starý stomatológ poskytnúť telefonicky, teda by som sa s ním už stretnúť nemusel. a Pokiaľ mi nebude musieť robiť výpis z karty, tak by si nemusel účtovať žiadne poplatky. Nemýlim sa ?
Vďaka za skorú odpoveď

RE: Odhlásenie od stomatológa

24. 05. 2015 19:34 | Novotný Rudolf, MUDr. | reagovať

Pokiaľ ste tam nebol dlhšie ako pol roka, tak by to technicky malo stačiť. Na sto % Vám to ale potvrdia vo Vašej zdravotnej poisťovni.

RE: RE: Odhlásenie od stomatológa

24. 05. 2015 19:45 | Peter | reagovať

Naposledy som tam bol 27ho novembra minulého roku. teda za tri dni bude tomu pol roka. Smiem sa spýtať akú úlohu v tom hrá toho pol roka ?
A čo konkrétne by som mal riešiť so zdravotnou poisťovňou?

RE: RE: RE: Odhlásenie od stomatológa

24. 05. 2015 19:54 | Novotný Rudolf, MUDr. | reagovať

Viete, ja nespolupracujem so žiadnou poisťovňou, ale pokiaľ viem, stále platí, že každá podpísaná zmluva u zubného lekára platí na obdobie 6 mesiacov. To si vymysleli v poisťovni.
Mali by ste si tam overiť, či na zápis k novému lekárovi nebudú požadovať aj vyradenie z evidencie od predošlého stomatológa. V tom prípade by sa to nedalo vybaviť telefonicky.

prestup

21. 07. 2015 09:35 | Andrea | reagovať

dobry den, chcela by som sa spytat ako je to so strojcekom. Chodim k jednej zubarke ktora mi ho dala ale nepaci sa mi jej pristup a tak by som ju chcela zmenit, len neviem ci ked odidem mi ponecha strojcek alebo nie. Dakujem

zubar

09. 12. 2015 17:45 | peter | reagovať

ja som mal dlhe roky zubarku v presove , ktora tahala zomna po kazdom zakroku 30–50 eur bola statna . Vyziadal som odpis zakrokov s tym som si nasiel novu ambulanciu v Bratislave su sukromnici ale neplatim o nic viac ako u starej zubarky ktora mala zazmluvnenu poistovnu . www.whitesmile.sk moja zubna ambulancia vrelo odporucam !!! biela plomba cca 30–60 eur . pristup profesionalny a hlavne bezbolestne :))))

Problém so zmenou zubárky

10. 12. 2015 10:47 | Jan | reagovať

Dobrý deň, priateľka potrebuje zmeniť zubárku no stará zubárka jej nechce dať kartu pokiaľ nedonesie výmenný lístok od nového zubára. Nový zubár povedal že nie je povinný vydávať tento lístok. Kto má pravdu a čo treba robiť?

Ďakujem

......

09. 02. 2016 00:23 | Zmena zubara | reagovať

Dobry den. Chcem sa opýtať nebol som vyše roka u zubara a chcel by som prestupit k novemu zubarovi aby mi urobil zuby o ktore som nedavno prišiel samozrejme počitam stym ze ma to bude aj niečo stat nove zuby… Potrebujem nejake potvrdenie na to aby som mohol prestupiť alebo stači ist za novym a rovno sa ho na to spýtať? Dakujem :)

Zmena stomatologa

10. 02. 2016 19:33 | Lily | reagovať

Dobry den,

este na ZS som mala nejakeho statneho stomatologa (to som bola este vo Vseob.zdr. poistovni). Potom som mala iba 3 sukromnych zubarov, nasledne som zmenila poistovnu na inu. Je to OK? ja ani neviem od koho by som sa mala spred 20 rokov odhlasit ak to je vobec nutne.

Potom (nedavno) som bola u noveho zubara, ktory spolupracuje s poistovnami, ale nie tou mojou. Robil mi vstupnu prehliadku a rontgen. Avsak som unho nezostala a isla som k novemu zubarovi, ktory spolupracuje s „mojou“ poistovnou. Nebude s tym problem? Poistovna nic nehradila, kedze s nou predchadzajuci nespolupracuje, ale nie je to iba sukromny stomatolog.

Vopred dakujem za odpoved

RE: Zmena stomatologa

15. 03. 2016 16:15 | Rudolf Novotný | reagovať

Nie som si celkom istý otázkou, ale ak sa pýtate na to, či najnovší stomatológ bude mat s platbou problém, tak by nemal mat – tým, že ste menili poisťovňu, zrušili sa povodne zmluvy s po výmene si úhradu ma poisťovni nárokoval Iva ten posledný, pod ktorým budete evidovaná. Boli by fajn, ak by ste si našla niekoho, komu môžete dôverovať a ostala uňho…

Zmena zubara zatial bez odhlasenie stareho

11. 08. 2016 20:59 | Tomi | reagovať

Zdravím chcem sa len poinformovať ohľadom jednej veci už 29r chodím k jednej zubárke nie je zla po stránke povahy no už tak mi zuby porozbíjala ze som sa rozhodol z tažkym srdcom ist k inému zubárovi. Ona je už totiž stara škola a neopravuje zuby už tak dôkladne ako títo novy zubári.Ide o to že ja som sa zatiaľ od strastného neodhlásil je mi trápne povedať jej po 29 rokoch že idem od nej preč. Neda sa jednoducho ist do poisťovne a ja sam sa odhlásim od starej zubárky bez toho aby som jej musel volat alebo niečo objasňovania že prečo a koli čomu a tak no

RE: Zmena zubara zatial bez odhlasenie stareho

13. 08. 2016 20:37 | Novotný Rudolf, MUDr. | reagovať

Prepáčte, tým si nie som celkém istý. Osobne nemám uzavreté zmluvy so žiadnou zdravotnou poisťovňou, takže s tým nemám až toľko aktuálnych skúseností… Skúste sa informovať v poisťovni.

RE: RE: Zmena zubara zatial bez odhlasenie stareho

16. 08. 2016 20:23 | Tomi | reagovať

Nevadí ďakujem aj tak za info skúsim zavolať do poisťovne pripadne ist osobne

Info

07. 12. 2016 14:14 | Anna Kubisova | reagovať

Dobry den dnes som bola odhlasit deti ao detskeho zubara a tam mi povedali,ze si musim doniest ziadost o vyradenie z evidencie ,nikde som o tom necitala moze toto odomna ziadat?dakujem

RE: Info

08. 12. 2016 06:32 | Novotný Rudolf, MUDr. | reagovať

Nie som si vedomý, že by ste boli povinná vypísať akúkoľvek žiadosť…

Zubárka ma chce vyradiť z evidencie

16. 12. 2016 13:26 | Nina Antálková | reagovať

Dobrý deň, mám problém so svojou zubnou lekárkou. Moja predošlá zubná lekárka išla do dôchodku a bola som automaticky prihlásená k novej. Je veľmi arogantná, nepríjemná a smeje sa mi do tváre. Hovorí mi, že o mňa nemá záujem lebo podľa nej nechodím dosť často a pritom má čakaciu dobu na objednanie pol roka. Dokonca sa mi vyhráža, že ma vyradí z jej evidencie a že si nejaký dôvod vymyslí. Má na to právo? Môže ma vyradiť z evidencie len tak? Že som jej neni sympatická? Povedala, že môže udať dôvod, že má plný stav. Ale ja sa tam predsa nehlásim. Ja pod ňu spadám… Za každú radu budem vďačná.
Ďakujem

RE: Zubárka ma chce vyradiť z evidencie

16. 12. 2016 16:18 | Novotný Rudolf, MUDr. | reagovať

Pokiaľ máte pocit, že doktorka sa chovala neeticky, môžete podať sťažnosť na Úrade pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou. Nemyslím si ale, že to s lekárkou zlepší Vaše vzťahy. Je evidentné, že pani doktorka Vás nechce ošetrovať a neviem, aký ma na to dôvod. Určite by som však nechcel byť ošetrovaný niekým, kto mi dáva verejne najavo nepriateľstvo. Byť Vami by som preto od pani doktorky vzal kartu alebo výpis z karty a obrátil na iného stomatológa s požiadavkou o zaradenie do evidencie.

Vyradenie z evidencie u súkromného zubára

25. 01. 2017 21:12 | Miška | reagovať

Dobrý deň, zaujímalo by ma ako to je, keď prechádzam od zubára ktorý nemá zmluvu so žiadnou poisťovňou k takému ktorý má.
Konkrétna situácia bola takáto: v decembri som menila zubárku zaplatila som u nej vstupnú prehliadku 10 €, v januári mi robila jeden zub. S jej prácou ani prístupom som nebola spokojná tak som sa rozhodla aj napriek nedodržaniu polročnej lehoty a tomu, že u novej zubárky si budem za úkony pol roka platiť. Tak som si od nej pýtala potvrdenie o absolvovaní preventívnej prehliadky a informáciu o vyradení z evidencie. Toto mi ale odmietla dať kvôli nedodržaniu polročnej lehoty. Ja teraz nemám ako novej zubárke preukázať, že som preventívnu prehliadku v roku 2016 absolvovala, a teda si u nej budem celý rok a všetko platiť sama. Myslela som si že tie polročné lehoty sú zavedené kvôli poisťovni a teda súkromných zubárov sa netýkajú, keďže tam platím všetko sama. Ďakujem za odpoveď

zmena zubára

25. 01. 2017 21:30 | Novotný Rudolf, MUDr. | reagovať

Ak zubár nemá zmluvu s poisťovňou, neuzatvára s Vami žiadnu zmluvu. 6 mesačná lehota je výmysel zdravotných poisťovní. Toto ale nie je podstatné. Ak ste absolvovali v roku 2016 preventívnu prehliadku, lekárka je povinná Vám na požiadanie poskytnúť doklad o jej absolvovaní pre zdravotnú poisťovňu alebo vlasntú potrebu. S týmto papierom sa preukážete novej lekárke, u ktorej uzavriete zmluvu o poskytovaní zdravotnej starostlivosti (čo lekárka oznámi poisťovni). Ak pôvodná lekárka naozaj nemala zmluvy s poisťovňami, môžete u nej ostať v evidencii a súbežne navštevovať aj lekára na poisťovňu.

RE: zmena zubára

25. 01. 2017 23:24 | Miška | reagovať

A viete mi prosím poradiť na koho sa mám obrátiť ak mi aj druhý krát odmietne poskytnúť doklad o absolvovaní preventívnej prehliadky?

RE: RE: zmena zubára

28. 01. 2017 08:24 | Novotný Rudolf, MUDr. | reagovať

Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou…

Výpis, zdravotná dokumentácia

31. 01. 2017 21:09 | Anna | reagovať

Dobry večer, chcela by som sa opýtať chcela by som zmeniť zubára. Nebola som tam už cca 4–5rokov.Nakoľko môj zubár so sestričkou sú nepríjemný a nechcem sa s nimi už viac stretnúť. Za poskytnytie výpisu žiadaju peniaze a bez dokladu. Ako by som mala postupovať musím mať odhlašku alebo môže si ju vyžiadať nový zubár. Alebo môžem uzavrieť zmluvu s novým zubarom bez výpisu ci odhlasky? Vopred Ďakujem za pomoc.

zmena zubára

31. 01. 2017 21:11 | Anna | reagovať

Dobry večer, chcela by som sa opýtať chcela by som zmeniť zubára. Nebola som tam už cca 4–5rokov.Nakoľko môj zubár so sestričkou sú nepríjemný a nechcem sa s nimi už viac stretnúť. Za poskytnytie výpisu žiadaju peniaze a bez dokladu. Ako by som mala postupovať musím mať odhlašku alebo môže si ju vyžiadať nový zubár. Alebo môžem uzavrieť zmluvu s novým zubarom bez výpisu ci odhlasky? Vopred Ďakujem za pomoc.

zmena lekara

14. 02. 2017 16:51 | Patricia | reagovať

Dobry den,
Chcela by som sa opytat. Momentalne pracujem v Nemecku a od januara som tu prihlasena na urade prace. Chcem sa opytat, ci musim doma na SVK Pochodit po lekaroch a odhlasit sa osobne..popripade vypytat karty alebo kopiu karty. Dakujem

Zuby

27. 06. 2017 05:21 | Igor | reagovať

Zdravim vas.chcel vy som sa spytat,naposledy som bol u zubara asi pred 10 rokmi.za ten cas som nebol ani na prehliadke ani nic.zuby mam zdrave bez kazov ale ide o to,ze uz ani neviem kde v Kosiciach je ten zubar.teraz uz byvam rok v Presove,a neviem ako postupovat ak by som si tu chcel zaobstarat noveho zubara.treba mi nejake papiere po tolkych rokoch? Alebo by mi novy zubar urobil novu kartu? Dakujem

Zmena lekára

16. 03. 2018 12:32 | Lenka | reagovať

Dobrý deň, chcela by som sa informovať. Naposledy som bola u svojej zubarky ešte asi pred 3 rokmi. Nechodila som ani na preventívky. Od dnes som začala chodiť k jednému súkromnému zubárovi ktorý odo mňa nepýtal ani kartičku poistenca.
Mám povinnosť nejako informovať moju starú zubarku že už ku nej nikdy neprídem?

RE: Zmena lekára

18. 03. 2018 18:20 | Novotný Rudolf, MUDr. | reagovať

Zmenili ste zubára a tak by ste mali pôvodnú zubnú lekárku o tomto fakte upovedomiť. Ak nie ste teraz ošetrovaná so spoluúčasťou poisťovne, a neurobíte tak, pravdepodobne sa o tom nedozvie a bude Vás dalej evidovať ako svojho pacienta.

zmena lekara

11. 05. 2018 14:43 | Monika | reagovať

Dobry den,

u mojho lekara som bola naposledy asi pred 2 rokmi a nema zmluvu so ziadnou poistovnou, teda je vylucne sukromny. Bola som u neho len 4–5krat a teraz by som chcela lekara zmenit. Novy lekar ma zmluvu s poistovnou, do ktorej patrim. Je potrebne, aby som za svojim byvalym lekarom zasla, alebo kedze nieje zazmluvneny, nemusim tak urobit? Prehliadku som mala naposledy pred 2 rokmi.

Dakujem za odpoved

co sa rozumie pod podpisovanim zmluvy

17. 05. 2018 12:25 | Lenka | reagovať

Dobry den,

chcem sa opytat ked som bola nedavno na preventivke, tak to znamena ze som podpisala predlzenie zmluvy a nemozem zmenit zubara 6 mesiacov?

Dakujem
Lenka

Pridať komentár