Otázka na tému Endodoncia - liečba koreňových kanálikov zuba

Zápal zubnej drene - riešenie je vyčistiť koreňové kanáliky

Dobrý deň, mám problém so zadnou dolnou stoličkou. V piatok mi moja zubárka vyvrtala kaz a zaplomobovala. V sobotu ráno som musela ist na pohotovost pretoze ma zacali bolet uz vsetky zuby v okoli. Na pohotovosti mi lekar zub vyvrtal a dal mi tam taky modry gel ktory mi zub umrtvi a zakryl mi to zrejme bielou plombou. Vravel o nejakom zapale zubnej drene, vraj preto ma ten zub bolel. No boli ma stale, dokonca ma boli uz aj dasno okolo toho zubu, dasno mi scernalo, nemozem tam ani zut, proste na dotyk to boli strasne a ked to mam v klude citim silnu tupu bolest. K mojej zubarke mozem ist az v pondelok ale som pevne rozhodnuta ze od nej odidem pretoze mi pokazila cely chrup. Ako mam s tymto mojim bolavym zubom pokracovat?v sobotu idem na svadbu a fakt neviem co mam robit pretoze nemozem ani jest.

Odpoveď

Dobrý deň,

No, nič iné Vám nemôžem poradiť, len aby ste navštívila stomatológa, ktorý má dobrú reputáciu. Ten Vám odstráni dočasnú výplň a zubnú dreň, ak to pôjde dobre, zaplní kanáliky dezinfekčnou pastou. Pokiaľ to stihnete do piatku, v sobotu môžete mať bezproblémovú svatbu. Koreňovú výplň bude možné dokončiť aj trochu neskôr.

Návrat

Súvisice otázky s témou Endodoncia - liečba koreňových kanálikov zuba

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Endodoncia - liečba koreňových kanálikov zuba, skúste vyhľadávanie s výrazom Endodoncia - liečba koreňových kanálikov zuba v našej zubnej poradni.

Pridať komentár

koreňové kanáliky

03. 03. 2015 14:10 | Katka | reagovať

Prosím vás chcela by som sa spýtať na tie kanáliky lebo zubárka mi to robila a dala mi tam vložku alebo plombu neviem ja vôbec ale vypadlo mi to zase tam mám dieru..myslíte že že zase bude trebať dávať anestézu?

RE: koreňové kanáliky

05. 03. 2015 21:23 | Novotný Rudolf, MUDr. | reagovať

Ide o to, čo Vám zubárka robila a čo Vám odtiaľ vypadlo a kde máte dieru. Takže neviem…

Pridať komentár