Otázka na tému Vytrhnutie zuba - extrakcia zuba

Extrakcia zuba - krvácanie rany po vytiahnutí zuba

Dobrý deň. Mám 20 rokov a dnes mi vytiahli zub (sedmičku), chcem sa spýtať ako dlho môže rana krvácať. Čítala som tu, že ak je mierne krvácanie tak v ten prvý deň je to normálne. Pri mojom krvácaní si musím každých cca 25 minút meniť polovičku odličovacieho tampóna, ktorý si tam dávam.Aj v tomto prípade je to ešte normálne? Dali mi tam nejakú „gumičku“. Ďakujem za odpoveď.

Odpoveď

Dobrý deň,

Nemyslím si, že je rozumné vkladať si do úst na ranu tampón. Odhliadnúc od toho, že odličovacie tampóny sú nesterilné a môžete si do rany zaviesť infekciu, majú nasávaciu schopnosť a v podstate nimi z rany sústavne odsávate krv, čo nie je dobré. Je pochopiteľné, že rana má teda väčšiu tendenciu krvácať. Negatívom tiež je, že ak sa v rane vytvorí krvná zrazenina pod tampónom, prilepí sa k nemu a Vy ju s ním vytiahnete zo zubného lôžka von, čo spustí opätovné krvácanie…

Riešením je uvoľnenú krv iba vypľúvať a ranu si v deň extrakcie chladiť cez líce studenými obkladmi (napr. prikladať na líce zmrazené mäso cez kuchynskú utierku).

Návrat

Súvisice otázky s témou Vytrhnutie zuba - extrakcia zuba

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Vytrhnutie zuba - extrakcia zuba, skúste vyhľadávanie s výrazom Vytrhnutie zuba - extrakcia zuba v našej zubnej poradni.

Štítky