Otázka na tému Endodoncia - liečba koreňových kanálikov zuba

Záhadný "štandardný" sekrét pod mŕtvym zubom...

Dobry den, pred 2 tyzdnami mi cistila kanaliky z vrchnej 7-ky kedze zubny kaz uz zasahoval do zubnej drene. Po tyzdni stupnujucich sa bolesti zub opat otvorila a precistila s tym, ze sa mam ukazat o 3 tyzdne. Po cca 2–3 dnoch od cistenia bolest ustupila, lenze popri zube mi zaczala vytekat zlta zapachajuca tekutina – nieco ako hnis.

Tak som navstivil opat zubarku, ktora mi povedala, ze to nie je hnis ale standardny sekret, ktory pod mrtvymi zubmi udajne zvykne byt a proste ze to uz jednoducho „ide“ s mrtvymi zubmi. Mam sa opat ukazat o 2 tyzdne, kanaliky mi opat precistia. Momentalne bolesti nemam, no neviem co si mam o tom mysliet a ake rizika hrozia pacientom s mrtvym zubom. Myslim, ze ten sekret nie je normalny jav a mam obavy o jeho ucinky na moje zdravie. Ak by to malo takto „ist“ dalej, tak by som si ho radsej asi dal vytiahnut,…

Odpoveď

Dobrý deň,

Musím sa priznať, že dosiaľ som ešte nepočul o nejakom štandardne sa vyskytujúcom sekréte pod mŕtvymi zubami…

Hnisavý vačok pod zubomHnisavý vačok pod zubom

Nemožno povedať, že by akékoľvek zahnisanie popri mŕtvom zube bolo pozitívnym znakom, nič však ešte nie je stratené. Dôležité je nájsť v zube všetky kanáliky, dobre ich spriechodniť, vydezinfikovať a hermeticky zaplniť. Či si to necháte urobiť tam, kde to začali, alebo si na to nájdete špecialistu, to je už na Vás.

Návrat

Súvisice otázky s témou Endodoncia - liečba koreňových kanálikov zuba

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Endodoncia - liečba koreňových kanálikov zuba, skúste vyhľadávanie s výrazom Endodoncia - liečba koreňových kanálikov zuba v našej zubnej poradni.

Štítky