Otázka na tému Mliečne zúbky

Ako riešiť hlboké kazy u detí v mlienčom chrupe?

Dobrý den chcela by som sa spýtat ohladom mojho 6 ročného syna. trvalé zubky nám začali rast už minulý rok spodné dva máme a aj šestky stoličky,chcela som ale že máme aj kazy na stoličkám mliečných,začala nám ich pani zubárka opravovat,ale malého to bolelo tak zatváral pusu a nedal si ich opravit.a takto sa nám nad tám zubom spravil vačok,opuchlo líčko a zub odumrel.

Tak sme išli zubárke,tá zub otvorila aby hnis odtekal,takto je to už týžden,líčko odpuchlo,ale nevidím,žeby hnis odtekal,neviem ako riešit to že tam má mat pri jedení vatu ked je v školke,može ju tam mat celý den?neupchá sa mu to?tu dieru má taku hnedu a aj na vate ked si ju vyberie má hnedé a zapácha to,ako to mám dalej riešit????a ešte má dost hlboký jeden kaz a potom také nie malé ani velké,čo snimi? bolí vrtanie?

Dieťa pacientDieťa pacient

Odpoveď

Dobrý deň,

Hlboké kazy v mliečnom chrupe je veľmi ťažké riešiť, pretože veľmi rýchlo prenikajú do zubnej drene a v podstate ich nemožno plombovať. Preto zubár neraz musí mliečny zub ponechať otvorený a je na starostlivosti rodičov, aby ho udržiavali v čistote pomocou preplachov injekčnou ihlou a striekačkou s peroxidom, medzizubnými kefkami (špirálkami), prípadne jednozväzkovou kefkou. Dôvod, prečo sa takýto zub nevytiahne, ale ponechá hoci otvorený na mieste je snaha udržať čím dlhšie miesto pre trvalé zuby.

Mliečne zubyMliečne zuby

Aplikácia lokálnej anestézy môže byť skoro úplne bezbolestná, problém je, že deti majú často tak panický strach z injekcie, že je dosť ťažké ju aplikovať. Al ešte nikdy nemal pichnutú anestézu, rozhodne by som doporučil pichnúť najprv maličkú kvapku podkožne na predlaktí a počkať 15 minút na reakciu, aby sa zistilo, či dieťa nemá alergiu.

Návrat

Súvisice otázky s témou Mliečne zúbky

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Mliečne zúbky, skúste vyhľadávanie s výrazom Mliečne zúbky v našej zubnej poradni.

Pridať komentár

Zubky

27. 02. 2017 15:17 | Holocsy Roland | reagovať

Dobry den.mam 15mesacnu dcerku ktora ma 16zubkov.no pri zahryznuti sa snazi pouzivat len spodne zubky.akoby ju tie vrchne boleli.zubarka nam vravela ze kaz nema.ani dasna zapalene.spodne zubky si nechava ako tak cistit ale tie vrchne nie.place od bolesti.moze ich mat citlive z padu(par krad nam uz padla tvarou na zem).Co by ste nam poradili?vyrastie stoho a zacne normalne hrist alebo si mame robit starosti a riesit to navstevou zubara?dakujem

Pridať komentár

Štítky