Otázka na tému Liečba koreňových kanálikov

Bolesť po vybraní nervu zo zubu

Dobrý večer, ja by som sa chcela spýtať, že,včera mi vyberali zo zubu nervy. Od včera ma ten zub strašne boli,vlastne ma bolí celá pravá strana. Žiadne analgetiká mi nezaberajú. Neviem už čo zo sebou. Je to normálne a môžem dúfať,že tá bolesť pominie,alebo to môže byť náznakom nejakej konplikácie a mala by som vyhladať lekára. Ktoré z anlgetík by mohli byť v tomto prípade najúčinnejšie? Ďakujem pekne.

Odpoveď

Dobrý deň,

Bolesť po extirpácii (prvotnom odstránení zubnej drene), ktorá nereaguje na analgetiká, nie je vôbec dobrým znakom. Myslím, že by ste mali opäť navštíviť svojho stomatológa. Ak je naozaj taká silná a ste bez opuchu, pravdepodobne tam ostal zvyšok poraneného nervu, ktorý treba odstrániť. Potom možno pokračovať v endodoncii.

Návrat

Súvisice otázky s témou Liečba koreňových kanálikov

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Liečba koreňových kanálikov, skúste vyhľadávanie s výrazom Liečba koreňových kanálikov v našej zubnej poradni.

Pridať komentár

poprosim o radu

27. 01. 2015 08:08 | Olívia | reagovať

Ja mám problém s bolestou celej čeluste do včerajska ma boleli obe stary cítila som ako by ma bolela celá kost (zapal okostnice) navstivila som rano zubára ktory moju bolest nechápal poslal ma na RTG a usudil ze ziaden zub nieje v takom stadiu ze by mal takto boliet mal tri typi dve blombi vybral dal vložky a z tretieho vybral nrrvy co ma aj poriadne bolelo aj s inekciou úlavu som cítila v hornej časti čeluste ale v dolnej bolest zostala a pretrvávala .Podla noveho snímka RTG zubar určil že tam nieje nič čo ma bolet môže( mám tam dva zuby v ktorych je uz nervova vypln . Vypisal mi antibiotika Fromilid uno ale povedal nech si to dám az druhy den ked to bude boliet po prychode domou som skusala zaspat ale bolest sa len stupnovala vyskusala som rozne tabletky proti bolesti ale cela celust kost ma boli neustale 1 ka z ktprej mi nerv vyberali pulzuje ale lekar urcil po nervovej vyplni z rtg ze to je v poriadku bklest sa mi strieda z pulzacie zubu do bolesti celej celuste antibiotika som si raz dala ale jedine co mi zatial pomaha je studeni obklad co mi bolest a utlmy uvolni tvár ale po chvili to začina znovu …neviem je toto normálne ? Ci mám ist naspet k zubarovi ??! Celu noc som nespala strasne to je cele zle

RE: poprosim o radu

27. 01. 2015 20:58 | Novotný Rudolf, MUDr. | reagovať

Ak Vás to celú noc bolelo tak, že ste nemohli spať, rozhodne by ste mali ísť k lekárovi, nech sa na to pozrie.

RE: poprosim o radu

27. 01. 2015 20:58 | Novotný Rudolf, MUDr. | reagovať

Ak Vás to celú noc bolelo tak, že ste nemohli spať, rozhodne by ste mali ísť k lekárovi, nech sa na to pozrie.

Pridať komentár

Štítky