Pridať komentár

Návrat

Výplň koreňov nedoliečenej stoličky u 10-ročného dieťaťa

20. 02. 2014 19:10 | RenátaS

Dobrý deň.
Chcem sa spýtať, či postupoval lekár pri ošetrení 10 ročného dieťaťa správne? Najskôr bolestivý zub – 6 vľavo zaplnil vložkou a následne plombou. Už toto sa mi zdalo nelogické. Pravdaže pýtal peniaze za dvojzložkovú plombu.
Syna zub následujúci deň rozbolel. Na ďalší deň sme sa s horúčkami vrátili späť. Zub otvoril a nechal týždeň otvorený. Zub po upchatí kanálikov pobolieval.Čistili sme len doma a ihlou.Následne po týždni, aj po upozornení, že ho ho zub ešte pobolieva kanáliky prečistil a zacementoval, vraj boli čisté. Opäť pýtal asi 40,–€ za výplň kanálikov.Až tesne po výplni zubov dal urobiť rentgen. Zub ho odvtedy pobolieval. Postup lekára sa mne laikovi zdal neodborný a nesprávny. Zubára sme zmenili. Teraz asi po jeden a pol roku ho zub opäť veľmi rozbolel. Dnes mu 6 vľavo vytrhli, lebo ku koreňu nebol prístup a nebola iná možnosť. mal na koreni fistulu. Som veľmi roztrpčená, že 12-ročný chlapec bude teraz celý život bez dôležitej stoličky. Takto postupoval i u ďalšieho staršieho syna a tiež ho odvtedy stolička pobolieva.
Mám možnosť dať prešetriť tento postup lekára a kde?. Veď takto škodí ďalším ľuďom. Je mladý, ale to ho neospravedlňuje.....