Hľadám stomatológa

dobry den. Chcem sa informovat o moznosti riesenia mojho problemu. Som student a v roku 2006 som mala kartu u stomatologa v mieste mojho vtedajsieho bydliska. Z dovodu stahovania sa som v decembri poziadala o vyradenie z evidencie. Kartu mi vsak lekarka odmietala vydat pred vykonanim prevenivnej prehliadky. Tu som si vsak chcela vykonat u stomatologa v mieste noveho bydliska. Lekarka suhlasila ale kartu mi dodala s datumom poslednej prehliadky v decembri 2005. V mieste noveho bydliska(prechodneho) ma takmer ziaden zubar nechcel zaevidovat z dovodu vysokeho mnozstva pacientov. Je december 2007 a ja mam kartu stale u seba. Je skutocne mozne ze sa v Bratislave nenajde jediny zubny lekar, ktory by si nemohol rozsirit rad svojich pacientov??? Moja otazka vsak smeruje aj k platbam. Som si vedoma toho, ze si z dovodu neochoty s ktorou som sa stretla budem musiet oserenie hradit. Hradi sa aj preventivna prehliadka, pripadne vstupna prehliadka ktoru absolvujem? Po aku dobu si budem platit osetrenia?Dakujem.

Odpoveď

Dobrý deň, pravdou je, že rozdielu doplatku u dobrého zmluvného zubára a platby u dobrého nezmluvného zubára sa vôbec nemusíte báť. Poisťovňa hradí na úkony rádovo niekoľko sto korunové poplatky (pri výplniach 200 – 400 Sk) – ak je to však pre Vás problém v takom prípade si určite nájdite zmluvného lekára.
U každého nového stomatológa budete platiť za vstupnú prehliadku, vzhľadom na to, že v roku 2006 ste nemali podľa Vašej zdravotnej dokumentácie urobenú preventívnu prehliadku.
Bližšie podmienky Vám povedia vo Vašej zdravotnej poisťovni (Som nezmluvný lekár, je možné že sa mýlim v momentálnych predpisoch).
S pozdravom MUDr. Maxim Stošek

Návrat

Štítky