Otázka na tému Kovokeramický mostík

Tie zásuvné spoje sa mi nepozdávaju, lebo zo spodu su akési spony...

Dobrý deň, už od maja chodim k zubarke. Mám 51 rokov a paradontozu,takže mi vytrhla predne 4 zuby,aj niekolko zadnych. Ostali mi predne trojky a zadne sedmičky. Mala som problemy pri hojení,brala som aj antibiotiká.Zubarka mi moc neodporuča kovokeramicky mostik,lebo by mi dlho nevrdržal. Navrhla mi do usmevu kovokeramicky mostik a na zadne zasuvne spoje.

Ale tie zasuvne spoje sa mi nepozdavaju, lebo zo spodu su akési spony, pozerala som si to na internete,a to by mi v ustach zavadzalo, myslím.
Prosim vedeli by ste mi poradit niečo iné?
Ďakujem

Odpoveď

Dobrý deň,

Zásuvné spoje sú zaújimavé práve v tom, že pri nich nie je potrebné použiť spony, ktoré by boli esteticky viditeľné. Princíp je ten, že na kovokeramickom mostíku by boli za trojkami smerom dozadu otočené výstupky, ktoré „zacvaknú“ do priehlbín skrytých v tele protézy.

Nie som si preto istý, či ste sa na internete pozreli správne… Pokiaľ však bude mostík postavený na dvoch, paradentózou oslabených trojkách, nemali by ste mať veľké očakávania, čo s týka ich výdrže. V takom prípade by hádam bolo rozumnejšie chýbajúce zuby nahradiť čiastočnou snímateľnou náhradou. Všetko závisí od toho, v akom stave sú spomínané trojky, ale to už hádam Váš lekár odhadol správne.

Návrat

Súvisice otázky s témou Kovokeramický mostík

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Kovokeramický mostík, skúste vyhľadávanie s výrazom Kovokeramický mostík v našej zubnej poradni.

Štítky